Lazerde tüm vücut nereleri kapsar ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazerde tüm vücut nereleri kapsar ?

Lazerde Tüm Vücut Nereleri Kapsar?

Lazer Epilasyon tedavisi kadın ve erkeklere bulunan tüy problemleri için uygulanan bir işlemdir. Lazer epilasyon işlemi gelişen teknoloji ve imkânlar doğrultusunda kendini yenileyen bir tedavi türüdür. Normalden fazla tüy problemleri bulunan kimseler veya vücudundaki tüm tüylerden kurtulmak isteyen kişilerin tercih ettiği lazer epilasyon tedavisi oldukça geniş bir alanı kapsayan şekilde kendini gösterir.

Kadınlarda lazerde tüm vücut nereleri kapsar denildiğinde ortak bölgeler olan koltuk altı genital bölge tüm bacak bölgeleri kendini gösterir. Kol yüz göbek göğüs bel her kadında terminal kıla dönüşmemiş olabilir. Bu nedenden dolayı bu bölgeler kişide ekstra olarak lazer paketine ilave edilmektedir.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Bu tedavide merak edilen bir konu ise lazerde tüm vücut nereleri kapsar sorusudur. Kadınlar vücutlarının her bölgesini ayrı bir şekilde önemsediklerinden dolayı vücutlarının her bölgesinde bulunan kıllar onları rahatsız etmektedir. Vücut kılları ile mücadele geleneksel yöntemler ile kalıcı değildir. Ağda jilet tüy dökücü kremler gibi bu geleneksel yöntemlerden bıkan kimseler için Uygulanan  lazer epilasyon işlemidir.

Günümüzde birçok kadın hatta erkek bu imkânlardan yararlanmaktadır. Lazer epilasyon işlemi kişilerde göz çukuru hariç istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut bölgelerine uyarlanabilir. Aynı zamanda uygulanan lazer epilasyon işlemi sadece beyaz kıllara hitap etmez. Bunun nedeni ise lazer ışınının kıla renk veren melanin pigmenti tarafından emilir ve bu sayede kıl köküne iletilir. Kılın beyazlaması melanin pigmenti içermediği anlamına gelir ve bu durumda lazer epilasyon etki etmez.

Kadınlar genel olarak tüm vücut lazer epilasyon tercih etmektedirler.  Lazerde tüm vücut nereleri kapsar sorusu genel olarak alt ve üst bacak alt ve üst kol koltuk altı ve genital bölgeyi kapsar. Yüz bölgesinde ise en çok çene bölgesindeki kıllar ve bıyık için lazer epilasyon tercih etmektedirler. Bitişik kaş diye tabir edilen kaş şekillendirme işlemlerinde ayrıca gögüs göbek ve sırt bölgelerinde bulunan kıllar içinde lazer epilasyon işlemi tercih edilir.

Lazer Epilasyon Yapımı

Lazer epilasyon genel olarak FDA onayına sahip olmayan cihazlar ile yapıldığı vakitte yanık renk değişimi veya kalıcı iz gibi sorunlarla karşı karşıya kalmak son derece muhtemeldir. Aynı zamanda bu cihazlar ile sonuç alınmaması da muhtemel olur. Alexandrite lazer günümüzün en çok tercih edilen ve en gelişmiş lazer epilasyon işlemleridir. Uygulama boyunca devam eden güçlü bir soğutma işlemine tabi tutulur. Ağrısız acısız ve masaj gibi bir yapıda lazer olmak için lazer ideal bir tedavi işlemidir. Alexandrite lazerin bir diğer özelliği ise tüm vücut tiplerine güvenli bir şekilde uygulanmasıdır. Uygulanan lazer ile de lazerde tüm vücut nereleri kapsar sorusu ise göz çukuru hariç her bölgeyi kapsar.

Lazer Epilasyon Hakkında

Lazer epilasyon işlemi kişiye etkili sonuçlar veren ve istenmeyen tüylerinden kurtulmasına yardımcı olan bir işlemdir. Lazer epilasyon tedavisi olmak isteyen kişiler öncelikle iyi bir klinik tercihi yapması gerekir. İyi bir klinik ve iyi bir doktor daima sağlıklı bir tedavi süreci demektir. Lazer epilasyon tedavisi kişiden kişiye Farklı gösteren cihazlar ve yöntemler ile yapılan bir işlemdir. Lazer epilasyon tedavisi genel olarak üç farklı çeşitte incelenir. Bunlar diode lazer epilasyon alexandre lazer ve ND yağ lazer epilasyon işlemidir. Bu çeşitlerden diode genel olarak koyu tenlilere yapılan bir işlem olup Alexander ise açık tenli kimselere yapılan bir işlemdir. Son olarak ND yağ lazer ise daha koyu tenli kimselere yapılır. Lazerde tüm vücut nereleri kapsar konusunda ve diğer işlemlerde kliniğimizden hizmet alabilirsiniz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.