Lazer epilasyonda en iyi sonuç alınır ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer epilasyonda en iyi sonuç alınır ?

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır ?

Lazer epilasyon işlemi, kadınların hayatını kolaylaştıran, onları tüylerini kısa zaman aralıklarında almaktan kurtaran önemli bir işlemdir. Birçok şehirde bulunan birçok güzellik merkezinde bu işlem uygulanmaktadır ve çok iyi sonuçlar da alınmaktadır. Lazer epilasyon yaptırmak oldukça basit bir işlem olup, hem kadınlara hem de erkeklere uygulanan bir işlemdir.

Bazı klinikler yalnızca erkeklere özel epilasyon yapsa da bazı klinikler hem kadınlara hem de erkeklere epilasyon işlemi uygulamaktadır. Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır, oldukça önemli bir sorudur. İşlem öncesi, sonrasında yapılması gereken birçok durum mevcuttur.

Lazer Epilasyonundan İyi Sonuç Almak İçin Uygulanması Gerekenler 

 Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır, denildiğinde birçok kritik nokta vardır. Bu noktalara dikkat etmek ve ona göre hareket etmekte fayda vardır. Aksi halde lazer epilasyon işleminden sonra istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.

  • Doğru Klinik Seçimi: Her ne kadar günümüzde çoğu güzellik merkezleri lazer epilasyon uygulamasını doğru bir şekilde gerçekleştirse de ne yazık ki bazı klinikler hala eski ve etkisiz cihazları kullanmaktadır. Bu yüzden gitmeden önce hangi kliniğe gitmek istiyorsanız öncesinde bir görüşme sağlayın. Ortamı inceleyin, epilasyon odasına bakın, hijyenik olup olmadıklarını ve cihaz markalarını öğrenin. Ayrıca mümkünse tanımasanız bile o klinikte epilasyona gelen bir kadından fikir alabilirsiniz.
  • Seanslara Düzenli Gidin: En iyi kliniğe, en iyi güzellik danışanları tarafından lazer epilasyon uygulamanızı yaptırsanız bile eğer düzenli olarak seanslarınıza gitmezseniz ne yazık ki iyi sonuçlar alamazsınız. Bu noktada ne kliniğin ne de epilasyon yapan kişinin hiçbir suçu yoktur. Uzun vadede tüylerinizden kurtulmak ve rahatlamak istiyorsanız mutlaka düzenli olarak seanslarınıza gitmelisiniz. Başlarda 2 haftada 1  ya da 20 güne 1 gidebilirsiniz, ardından zaten azalmalar görüleceğinden ayda 1, 2 ayda 1 gideceğinizden zaman konusunda da herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır derseniz, kritik nokta seanslara düzenli gitmektir.

Lazer Epilasyon Sonrası Bakımlarınızı Yapın 

Özellikle yaz aylarında epilasyona gidiyorsanız bu maddeye dikkat! Güneşte sık durmayın, özellikle epilasyondan çıktıktan sonra mümkün olduğunda güneşe maruz kalmayın. Aynı şekilde epilasyonu yaptırmanız üzerinden 2-3 hafta bile geçse çok fazla güneşe maruz kalmayın.

Mecburi durumlarda güneş kremlerinizi eksik etmeyin. Her ne kadar kış aylarında pek fazla güneş sizi yakmasa da yine de güneşli havalara da dikkat edin. Aksi halde siz yine isterseniz en iyi kliniğe gidin ne yazık ki güneş lekeleri oluşumu, kızarıklar gibi olumsuzluklar yaşanabilir.

Sabırlı Olun, Yaşınızın Da Önemi Var

Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır derseniz, önemli bir diğer nokta sabırlı olmaktan geçer. Tüylerinizde tek seansta azalma ya da dökülme beklemeyin. 6 seans boyunca düzenli olarak giderseniz tüylerinizde azalmayı elbette ki göreceksiniz. Bu süreçte yaşınızın da önemi büyüktür. Örneğin 20 yaşında genç bir kadınsanız 40 yaşındaki bir kadına oranla tüylerinizde daha uzun sürede azalma yaşanabilir. Bu yüzden sabırlı olmak ve düzenli olarak seanslara gitmek önemlidir.

Tüyler, kadınların oldukça rahatsız olduğu durumlardan bir tanesidir. Özellikle yaz aylarında kadınlara büyük rahatsızlık oluşturabilir. Artık bu durumdan kurtulmak da mümkündür. Lazer epilasyonda en iyi sonuç nasıl alınır denildiğinde, tüm bu 4 maddeyi düzenli bir şekilde uyguladığınız vakit elbette çok iyi sonuçlarla karşılaşacaksınız. Sizde kısa sürede tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak isterseniz kliniğimizden hizmet alabilirsiniz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.