Lazer epilasyon kaç seansta biter ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer epilasyon kaç seansta biter ?

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter ?

Lazer epilasyon uygulaması için başvuru yapan kişiler ilk önce lazer epilasyon için uygunluk açısından değerlendirmeye alınır. Daha sonra lazer epilasyon için uygun bir adaysınız ortalama olarak 6 veya 8 seansta tüylerin çoğundan kurtulmanız mevcuttur. Fakat seans sayısı kıl yapısı hormonal durumu gibi pek çok faktörler seans sayılarını uzatabilir veya daha az sürede tamamlanabilir.

Lazer epilasyon kaç seans da biter birtakım değerlendirmelerden sonra belirlenir. Bunlar yaş ve cinsiyet, tenin rengi, kalın tüylerdir. Lazer epilasyon işlemi esnasında kılların döngüsü kıl kalınlığı ve yoğunluğu lazer epilasyonun uygulandığı bölge ve hormonal profil gibi durumda seans sayılarında oldukça önemli olan hususlardır.

Lazer Epilasyon İle Tüyler Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon kaç seans da biter uygulamada kıl döngüsü oldukça önemli olan bir husustur. Lazer epilasyon anagen faz dediğimiz süreçte kılları kalıcı etki yaptığından ve bütün bedende kılların sadece yüzde onu ile yirmisi fazda bulunduğundan birden fazla seans gerekli olabilir. Yani çeşitli seanslarda yapılan atışlar ile bu fazla ki kıl kökleri yok edilir.

Bölgesine göre lazer epilasyon işlemleri 6 veya 8 seans devam edebilir. Genellikle alt bacak koltuk altı ve genital bölgeler 4 ve 8 olurken sırt ve kol gibi ve yüz bölgelerine uygulanacak olan seans sayısı 6 ya da 8 seans hatta bazen daha fazla seans sayısı olabilir. Belirli periyotlarda gidilmesi gereken seanslarda zamanında gidilmemiş ise kıl döngüsünü kaçırmanız seans sayısının daha da artmasına neden olacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Lazer epilasyon kaç seans da biter işlem sonrası bakım karmaşık rutinler gerektirmediği gibi bunun nedeni olarak lazer epilasyon iyileşme süresi kısa olan nispeten basit bir işlem olmasından kaynaklıdır. Lazer epilasyon esnasında yanık olması bu yanıkların nedenleri olarak çalışma izni bulunmayan merkezlerde bakımları olmayan hatta onayı olmayan lazer epilasyon cihazları ile yapılan uygulamalardan kaynaklıdır. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için çalışma izni olan merkezlerde bakım yapılması doğru bir tercih olacaktır.

Lazer Epilasyon Seansları Hangi Aralıklarda Olmalı?

Lazer epilasyon kaç seans da biter seans aralıkları tüylerde oluşan azalmalara göre ayarlanır. Yüz bölgesi lazer epilasyon çoğunlukla 4 hafta aralıklarla yapılırken vücut bölgesinde aralıklar 6 ila 8 hafta ayarlanabiliyor. Çoğunlukla seans araları 2 ay olarak belirlenirken lazer epilasyon uygulaması başladıktan sonra ilk seanstan 15 gün sonra genel kontrol ve rötuş için bir seans uygulanması yapılır. Her seansı gidildiğin de bir sonraki seansın günü belirlenir. Epilasyon yapılan kısımlardaki tüylerde dökülme olur ve yeni çıkmaya başladığı zaman ikinci seans başlar.

Lazer Epilasyon Seans Sayıları Neye Göre Belirlenir?

Kıllar büyümeye başlarken dört çeşitli evreden geçebiliyor. Epilasyon işleminin etki ettiği zaman dilimi kılların büyüme evresinin olduğu dönemdir. Bu zaman diliminde tüyler köklerine  daha güçlü bağlı olduğu zamandır. Epilasyon esnasında lazer ışığının en etkili olduğu zaman bu dönemdir. Bu sebepten seans sayıları kılların büyüme evresine girmesine göre farklılık gösterebilir.

Lazer epilasyon kaç seans da biter sayılarını etkileyen faktörlerin arasında kişinin sahip olduğu cilt rengi ve kişinin kıl ve tüyü rengi etkileyen faktörlerdendir. Bunların yanı sıra tüylerin kalınlık ve incelik yapısı kullanılmış olan lazer epilasyon cihazı kişinin hormon durumu ve yapısı seans sayılarını etkileyen diğer unsurlardır. Epilasyon yapılmasına karar veren kişi bu hususta iyi hizmet veren yeri araştırması gerekir. Çalışma izni bulunmayan yerlerde yapılan işlemler sonrası problemler yaşanabiliyor. Kliniğimizden bu konuda hizmet alabilirsiniz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.