Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi ?

Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi? 

Lazer epilasyon günümüzde kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla kullanılan, tüylerin uzun vadede kökten çözülmesini sağlayan bir işlemdir. Lazer epilasyon uygulaması yaptıranların ya da yaptıracakların aklında sıklıkla dönen bir soru vardır: Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi? Aslında bu soru tamamıyla size bağlıdır. Bu süreçte tüylerinizin bitip bitmemesi lazer öncesinde ve sonrasında yaptığınız işlemlere bağlıdır. 

Lazer Epilasyonda Tüylerin Tamamen Bitmesi İçin Neler Yapılmalıdır? 

 Lazer epilasyondan iyi sonuçlar almak ve tüylerin tamamının bitmesi için izlenmesi gereken belli başlı kurallar vardır. Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi derseniz bitmesi için izlemeniz gereken 3 adım vardır. 

Seanslara Düzenli Gidilmeli: İlk olarak en iyi sonucu gerçekten almak istiyorsanız seanslara düzenli olarak gitmeniz önemlidir. Lazer epilasyon seanslarınızın 1 tanesini bile aksatmanız bu süreci uzatacaktır.

Ortalama 6 seans boyunca düzenli olarak epilasyona gittiğiniz zaman azalmayı net bir şekilde gözünüzle görebilirsiniz. Fakat bu durum herkeste 6. seansta dökülme olacak anlamına gelmez. Kimisinde 10.seansta tüylerinden kurtulurken kimisi daha 4.seansta tüylerinin yarısından kurtulacak olabilir. Bu durum tamamıyla kişinin yaşına ve yetişkinliğine bağlıdır. Yani lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi diye düşünüyorsanız siz seanslarınıza düzenli olarak giderseniz tüyleriniz de tamamen bitecektir. 

Lazer Öncesinde Kıllar Kökten Alınmamalı 

Lazer epilasyon yaptırıyorsanız öncesinde tüylerinizi kökten kesinlikle almamalısınız. Aksi halde epilasyon cihazı kıl kökleriniz alınmış olacağından kökleri göremez ve atışlar başarısız olur. Başarısız atış başarısız işlem demektir. Dolayısıyla bu süreç hem uzar hem de tüylerinizde değil tamamen bitme uzun süre boyunca dökülme bile yaşanmayabilir. Bu yüzden lazer epilasyon öncesinde ağda, cımbız gibi yöntemleri unutun.

Onun yerine jilet ile epilasyon yaptıracağınız bölgeyi tıraş edin. Kadınlar ve erkekler için üretilen tıraş köpüklerinden kullanarak epilasyon yaptıracağınız bölgenin tahriş olmasını engelleyin. Aksi halde seansta yaralı bölge ısı ile temas ettiğinde uzun süreli yanık izleri ya da kızarıklığa sebebiyet verebilir. 

Güvenilir ve Kaliteli Kliniklere Gidin 

Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi sorusuna çözüm olarak her ne kadar yukarıda bahsedilen 2 maddeyi uygulasanız bile gittiğiniz klinikler çok önemlidir. Kliniğin kullandığı cihazlar, hijyenik olup olmaması, Covid-19 koşullarına göre mi müşteri kabul ediyor yoksa kalabalık bir ortam mı, bu soruları tek tek kliniğe gidip görerek öğrenebilirsiniz.

Lazer epilasyona başlamayı düşünenlerin kulaklarında küpe olması gereken bu sorular mutlaka öncesinde sorulmalı. Gerekirse epilasyon odalarını öncesinde görmeyi rica edin, cihazları hakkında soru sorun. Buz lazer mi yoksa üflemeli lazer tekniğinde mi çalışıyor öğrenmenizde fayda var. Kısacası her ne kadar siz dikkat etseniz de istemeden gittiğiniz yanlış klinik tüylerinizi yok etmeyeceği gibi bilmeyen kişiler tarafından yapıldığı taktirde vücudunuzda yanık izleri bile oluşturabilir.  

Lazer Epilasyon %80 Oranında Başarı Sağlar 

Lazer epilasyon bu 3 ana madde dikkat edildiğinde %80 başarı sağlamaktadır. Fakat kişide herhangi bir hormonsal sorun varsa o zaman bu süreç uzayabilir. Lazer epilasyon ile tüyler tamamen biter mi, elbette biter. Epilasyon yaptıran kişiler seanslarına düzenli olarak giderse, tüylerini köklerden almazsa ve doğru, hijyenik bir kliniğe giderse %80 oranında tüylerde azalma görülecektir. Bu durum yaz ve kış aylarında herkesin rahatlıkta dolaşabileceği, tüylerini aylarca araya rağmen almayacağı anlamına gelir. Epilasyonda acı oranı minimumda olacağı için seanslarda herhangi bir acıya maruz kalmazsınız. Siz de tüylerinizden tamamen kurtulmak isterseniz kliniğimizde hizmet alabilirsiniz. 

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.