Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı ?

Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı ?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin ısı eşliğinde, acının minimum dereceye indirilerek tüylerden kurtulma işlemidir. Kadınların ve erkeklerin yaz-kış uygulayabileceği bir işlemdir. Tüm vücutta epilasyon işlemi uygulanabilir. Herhangi bir zararı, yan etkisi yoktur. Aksine uzun vadede tüylerin %80’ını yok eder. Lazer epilasyon işleminde en iyi sonuç seanslara düzenli gidildiğinde, seans öncesi ve sonrası işlemler düzenli yapıldığında alınır.

İlk defa epilasyona gidecekler ya da gitmeyi düşünenlerin merak ettiği lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı sorusu oldukça önemlidir. Lazer epilasyondan iyi sonuç alabilmek için epilasyona gitmeden önce tüylerin uzunluğu oldukça önemlidir.

Lazer Epilasyon Öncesi Tüyler Nasıl Olmalı?

Öncelikle, iyi bir epilasyon sonucu için tüylerinizi nasıl aldığınız, ne ile aldığınız oldukça önemlidir. Lazer epilasyon öncesi tüyler kesinlikle ağda, cımbız ile alınmamalıdır. Ağda, cımbız gibi aletler tüyleri kökünden çektiği için lazer epilasyon atışlarının hem acılı olmasını hem de işe yaramamasını sağlayacaktır. Bu yüzden epilasyon öncesi tüyler kesinlikle kökten alınmamalıdır!

Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı derseniz tüylerinizi en fazla iki gün önce almanız gereklidir. Dolayısıyla bu durum tüylerinize belirli bir uzunluk vermeyecektir. Bu durumda kritik nokta epilasyondan 1 ya da 2 gün önce jilet ile tıraş etmektir. Jilet tüyleri kökünden almadığı gibi yalnızca derinin üzerinde görünen kısmı yok eder. Bunu bir nevi makas olarak düşünebilirsiniz. Jilet ile alınan tüylerin can acıtmama sebebi de bu durumdan kaynaklıdır.

Epilasyon Makinesi Kıl Kökünü Görmelidir

Jilet ile alınan tüyler yalnızca deri üzerinden yok olacağı için kökleri sapasağlam duracaktır. Lazer epilasyon işleminde de istenilen durum tam olarak budur. Cihaz, kıl köklerini rahatça görebildiği takdirde epilasyon uygulaması hem acısız hem de daha hızlı ve temiz bir şekilde gerçekleşecektir. Ağda, cımbız gibi yöntemlerle tüylerinizi kökten aldığınız takdirde lazer epilasyon işleminde herhangi bir etki göremezsiniz. Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı denildiğinde, tüyleriniz ne kadar kısa olursa kıl köküne etki etmek o kadar kolay olacağından işlem daha kolay gerçekleşecektir.

 Epilasyona gitmeden bir gün önce lazer yaptıracağınız bölgeyi jilet ile tıraş edin. Yalnızca bu esnada bölgeyi tahriş etmemeye özen gösterin. Örneğin bacağınıza epilasyon yaptırıyorsanız, kadınlar için tıraş köpüğü sürün. Bu sayede hem daha pürüzsüz hem de daha dikkatli bir şekilde alabilirsiniz. Aksi takdirde tahriş olan bölge epilasyon sırasında ısı ile temas edeceğinden olası yanıklar ya da uzun süreli geçmeyen izler oluşabilir. 

 Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı denildiğinde, 24 saat öncesinde tüylerinizi jilet yardımı ile aldığınızdaki uzunluk kadar olmalıdır. Bu soru kısaca tüyler görünmeyecek kadar alınmalıdır olarak da yanıtlanabilir. Fakat yukarıda da bahsedildiği gibi kesinlikle ama kesinlikle kökten alınmamalı, jilet yardımı ile alınmalıdır.

 Aynı şekilde kadınlar için üretilen epilatör aletlerini bazı klinikler önerse de kullanmamanızda fayda vardır. Epilatör aletlerinin de içerisinde cımbıza benzer tüy alma aletleri olduğundan hem bacağınızı tahriş edecek hem de jiletle alınana oranla daha uzun sürede tüylerinizden kurtulmanıza yol açacaktır. Bu yüzden epilasyon öncesi tüyler jilet ile dikkatli bir şekilde traş edilmelidir. Lazer epilasyon için tüyler ne kadar uzun olmalı sorusu önemli olduğu kadar epilasyon sonrası güneşe çıkılmalı mı sorusu da önemlidir. Epilasyona gidiyorsanız güneşten uzak durmanız gereklidir. Aksi halde vücudunuzda yanıklar ve kızarıklar oluşabilir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.