Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer ?

Lazer Epilasyon Etkisi Ne Kadar Sürer? 

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yolu lazer epilasyon olduğunu artık herkes biliyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için diğer eski tip yöntemler hem yorucu hem uğraştırıcı ve hem de etkili olmadığını biliyoruz. Onca uğraştan sonra kurtulduğunuz tüylerin tekrar çıkması oldukça can sıkıcı bir durum. Kalıcı olarak tüylerden kurtulmanın tek yolu lazer epilasyon olduğunu biliyoruz. Ama lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer kalıcı olup olmadığını düşünürüz.

Belli seanslardan sonra kalıcı olarak İstenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Bu seanslar arasındaki zaman sürecinde de tüysüz bir cilde sahip olmak mümkün ve bu süre diğer yöntemlere göre daha uzun sürmektedir. Tüylerin seanslar arası çıkması bir ve ya bir buçuk ayı bulmaktadır. Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer ne zaman istenmeyen tüylerden tamamen kurtulursunuz, lazer epilasyon sağlıklı mı  gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yapmanın Kalıcılığı Varmıdır ? 

Lazer epilasyon yapmak isteyenlerin en çok aklına takılan sorulardan biri de lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer veya tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın mümkün olup olmadığıdır. Günümüzde istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu uzmanların da söylediği gibi lazer epilasyondur. Toplamda 6 veya 8 seans ile istenmeyen tüylerinizden tamamen kurtulabilirsiniz. Bu seans aralıkları genellikle 5 hafta veya 6 haftadır. Bu aralıklarla tamamlanan seanslar sonucunda tüm istenmeyen tüylerin izin %90 oranında kurtulmuş olacaksınız. Lazer epilasyon seanslarınız bittiğinde sonucu öğrenmek için 6 ay boyunca tüm yerinize herhangi bir işlem yapmamız gerekir. İlerleyen yıllarda herhangi bir hormonal rahatsızlık geçirmediğini sürece yani hamilelik veya hormonal ilaçlar kullanmadığımız sürece tüylerinizden tamamen kurtulmak mümkün.

Lazer Epilasyonuna Girmeden Önce Neler Yapılması Gerekir? 

Eğer bir lazer epilasyon merkezine yazılmak istediğinizde öncelikle sağlık açısından uygun makineler kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmek gerekir. Ayrıca lazer epilasyon yapmak isteyenler bayanlarda 18 yaş erkeklerde ise 20 yaşından küçük olmamak gerekir. Ergenlik dönemini bakmamış iseniz lazer epilasyon yaptığınız takdirde istemeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmaya bilirsiniz. Çünkü ergenlik dönemini atmamış insanlarda hormonal düzeyleri henüz dengelenmesi için lazer epilasyondan istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Eğer bir lazer epilasyon merkezine yazıldıysanız seansa girmeden önce tüylerinizi ağda veya herhangi bir işlem ile tamamen kökünden almamanız gerekir. Yapacağın şey eğer tüyleriniz biraz uzun ise bunu bir traş makinesi yardımıyla üstten kısaltma yapabilirsiniz. Böylelikle lazer epilasyon cihazı tüylerinizi daha rahat görüp köklerinden yakabilmektedir.

Hangi Yöntemler ile Lazer Epilasyon Yapıldığında Tüylerden Daha Kolay Bir Şekilde Kurtulunabilir? 

Bir lazer epilasyon merkezine yazıldığımızda öncelikle ten rengimize ve kıl yapısına göre lazer epilasyon yapılmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon yaparken doğru makine kullanımı da çok önemlidir. Örnek olarak koyu tenliler için Alexandrite makineler kullanmak doğru değildir çünkü koyu bir ten rengine sahip olan insanlar da bu makineler cildinize zarar verebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kıl yapınızdır. İnce tüyler için kullanılan lazer epilasyon türü genellikle buz lazer epilasyondur. Bu doğru yöntemler kullanıldığında aklınıza takılan lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer sorusuna daha doğru bir cevap alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Etkisini Ne Zaman Göstermeye Başlar?

Bir lazer merkezine gittiğimizde lazer epilasyon yaptıktan sonra lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer ve etkisini ne zaman göstermiş olur aklımıza bu tür sorular takılabilir. Eğer bir lazer epilasyon yaptıysanız tüylerinizi doğru makina ile kıl kökleri yakılmış ise bir hafta sonra tüyleriniz dökülmeye başlar bu tüylerin dökülmesi için ise ilk 24 saat duş almamanız gerekir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.