Karşıyaka Lazer Epilasyon - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Karşıyaka Lazer Epilasyon

Karşıyaka Lazer Epilasyon Nedir?

Karşıyaka lazer epilasyon merkezleri, Karşıyakalılara ve İzmirlilere vücutlarındaki istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Lazer epilasyon insan vücudundaki istenmeyen tüyleri kalıcı olarak ortadan kaldıran bir yöntemdir. Bu yöntemde kıl köklerine lazer ışınlarıyla müdahale edilir. Böylece kıllar kökleri tamamen yok edilir. Diğer yöntemlerin aksine lazer epilasyon metodu kıl köklerini hedef aldığı için etkisi oldukça uzun sürmektedir.

Karşıyaka’da Hangi Lazer Epilasyon Çeşitleri Uygulanmaktadır?

Karşıyaka lazer epilasyon merkezlerinde, dünyadaki çağdaş lazer epilasyon yöntemlerinin tamamı uygulanmaktadır. Temel olarak lazer epilasyon yöntemleri üç çeşide ayrılır. Bunlar Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd Yag lazer epilasyon yöntemlerindir. Lazer epilasyon yöntemlerinin çeşitlenmesinde ışığın dalga boyu etkili olmaktadır. Her bir lazer epilasyon çeşidinde farklı ışık dalga boyları kullanılmaktadır. Böylece insan vücutlarındaki farklılıklara göre daha etkili lazer epilasyon yöntemleri ortaya çıkmaktadır. Vücut rengi çok koyu olan kişilerde Nd Yag epilasyon, koyu ciltlerde Diode lazer epilasyon, açık ciltlerde ise Alexandrite lazer epilasyonu yöntemleri tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Lazer epilasyon yöntemiyle vücuttaki istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı bir şekilde kullanmak mümkündür. Bu nedenle vücutta istenmeyen tüylerin çıktığı her bölgede lazer epilasyona başvurulmaktadır. Genital bölge, bacaklar, kollar, koltukaltı, omuz ve sırt başta olmak üzere istenmeyen tüylerin yoğun bir şekilde çıktığı bölgelere lazer epilasyon yapılabilmektedir.

  • Koltuk altı: İnsan vücudunun önemli miktarını su oluşturmaktadır. Vücuttaki su dengesini korumak ve vücut ısısını dengelemek için insan vücudu terlemektedir. Özellikle sıcak havalarda terleme olasılığı çok daha artmaktadır. İnsan vücudunda en fazla terleyen bölgelerin başında ise koltukaltı gelmektedir. Koltukaltında çıkan kıllar terlemeyle birlikte bakteriler için doğal bir yaşam alanı haline gelir. Bunun sonucunda ise kötü kokular oluşur. Bu kötü kokulardan kurtulmanın en etkili yöntemi koltukaltındaki kıllardan kalıcı olarak kurtulmaktır. Koltukaltına epilasyon yaptırmak en doğru yöntem olacaktır.
  • Bacak ve Kollar: İnsan vücudunun en görünür organlarının başında kollar ve bacaklar gelmektedir. Özellikle kol ve bacaklardaki kıllar kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Lazer epilasyon yöntemiyle hem kollardaki hem de bacaklardaki kıllardan kurtulmak mümkündür. Spor yapan kişiler bacaklarındaki kıllardan rahatsız olmaktadır. Çünkü uzayan kıllar hava ile teması arttırdığı için kişinin hızını azaltır. Bu nedenle pek çok sporcu performansını arttırmak için bacak ve kollarına lazer epilasyon yaptırmaktadır. Sporla uğraşmayan kişiler ise gündelik hayatlarında daha iyi gözükmek için bu yönteme başvurmaktadır.
  • Omuz ve Sırt: Yazın denize ya da havuza girileceği zaman kişinin omuz ve sırtındaki kıllar oldukça rahatsızlık verici görüntüye sahip olmaktadır. Bu durum kişinin sosyalleşmesine zarar verebilmekte ve özgüveninin azalmasına neden olabilmektedir. Bunun önüne geçebilmek lazer epilasyon yöntemiyle çok kolaydır.
  • Genital Bölge: Genital bölge lazer epilasyonun en yaygın uygulandığı yerlerin başında gelir. Karşıyaka lazer epilasyon merkezlerine başvuran kişilerin büyük bir kısmı genital bölgelerine de epilasyon yaptırmaktadır. Geleneksel yöntemlerle genital bölgedeki kılları almak hem çok zahmetli hem de vücudu aşırı derece tahriş edici bir yöntemdir. Ağda ve jilet gibi yöntemlerle bu bölgedeki kılların alınması kişinin özel hayatını da olumsuz etkileyebilmektedir. Çünkü tahriş olmuş genital bölge acı hissine sahip olabilir be bu durum birkaç gün devam edebilir. Bu nedenle genital bölgelerde lazer epilasyon tercih etmek hem acısız hem de kalıcı bir çözüm olacaktır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürmektedir?

Lazer epilasyon seans sayısının belirlenmesinde çeşitli etkenler söz konusudur. Öncelikle kişinin vücut yapısı, ten rengi ve genetik faktörler kıl köklerinin yapısını doğrudan etkilemektedir. Kıl köklerinin yapısı değiştikçe kişiler için uygulanan epilasyon seans sayısı da değişmektedir. Ayrıca lazer epilasyon yapılacak bölgeye göre de seans sayıları değişebilmektedir. Örnek verilecek olursa genital bölgeye yapılacak lazer epilasyon seans sayısı ile sırt bölgesine yapılacak lazer epilasyon seans sayısı arasında farklılıklar bulunmaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Başarılı Olur?

Lazer epilasyon uzun soluklu bir istenmeyen kıllarla mücadele yöntemidir. Bu yöntemde kesin sonuçların elde edilmesi için son seansın tamamlanması şarttır. Fakat ilk seanstan itibaren kişinin vücudundaki istenmeyen tüy ve kıllarda ciddi anlamda azalmalar meydana gelecektir. Böyle olduğu için ilk seansın ardından bile ortaya çıkan sonuçlar lazer epilasyon yaptıran kişilere büyülemektedir. Seanslar ilerledikçe vücuttaki istenmeyen kıllar tamamen ortadan kalkmaktadır.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.