İzmirde Lazer Epilasyon - Novar Sağlık Poliklinikleri İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmirde Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Hizmetleri Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle lazer epilasyon, vücutta estetik açıdan rahatsız eden kıl görüntüsüden kurtulmanı kalıcı bir uygulamasıdır. Diğer ip, ağda ve cımbız gibi işlemde kalıcı sonuçlar alınmamaktadır. Lazer epilasyon kişilerin cilt tonuna göre kıl hücrelerine hasar vererek tüylenmeyi engellemektedir. İzmirde lazer epilasyon

Lazer epilasyon gelişen teknoloji ile estetik olarak tüylerinin beğenmeyen herkes için tercih edilen bir yöntem olmuştur. Lazer  epilasyon bu kadar önemliyken, epilasyon merkezi seçimi de özenli ve dikkatli yapılması gerekmektedir. Hijyenik ve tavsiye edilen merkezleri seçerek hem kendinizi hem de cildinizi olası zararlardan koruyabilirsiniz. Özelliklede İzmirde lazer epilasyon merkezi  arıyorsanız Novar Polikliniği tercih edebilirsiniz. İzmirde lazer  epilasyon seçeneklerin fazlalığından dolayı, epilasyon hizmetlerinin başkaları tarafından da tavsiye edilmesi önemlidir.

İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler İzmirde lazer epilasyon tercih ederken doktor kontrolündeki, poliklinik olan yerleri tercih etmelidir. Epilasyon işlemler kuaför ve güzellik merkezinde uygulanabilir fakat lazer epilasyon uygulamaları bu  işletmeler için yasal değildir. Kendiniz ve sağlığınızı tehlikeye atmamak için bu kurumlardan lazer epilasyon gibi doktor kontrolünde yapılan işlemleri tercih etmeyiniz. Kuaför ve güzellik merkezindeki kişilerin bu işlemleri yapmaları için yetkileri ve izinleri yoktur. Lazer epilasyonu sadece bu iş için yetkinliği olan kişi ve kurumlar tarafından yapılabilmektedir. Eğer yanlış kişilerden lazer epilasyon alırsanız işlemde ve işlem sonrasında kalıcı olabilecek yanıklar oluşabilmektedir. İzmirde lazer epilasyon hizmetlerini seçerken işlemin yetkin kişiler tarafından emin olduğunuz yerleri seçmeniz gelecekte oluşabilecek sorunların önüne geçebilir.

Lazer epilasyon hizmetlerini almadan önce cihazları araştırın

Lazer epilasyon hizmetlerini tercih er-derken araştırma yapılmalıdır. Bu araştırma sonucunda epilasyonda kullanılan cihazların FDA ve CE onaylı sertifikalara sahip olması sağlığınız ve güvenliğiniz için önemlidir. Cihazları  araştırmanız ve bu  cihazları yetkili kurum kişilerin kullandığından emin olmalısınız. Tabi ki cihaz araştırması yaparken çok farklı cihazlar ile karşılaşacaksınız bu cihazların hepsi her vücut türünün ihtiyacına cevap vermemektedir. İzmirde lazer  epilasyon yaptıracağınız yeri seçerken birden fazla epilasyon cihazı olması sizlerin seçenekleri arttırarak, vücut tipinize en uygun seçimler yapmayı sağlar. Kuaför ve güzellik bakım merkezlerinin lazer epilasyon yapması yasal olmamasına rağmen çok fazla salon bu tip hatalı çalışmalar yürütmektedir. Buradaki  işlemler uzmana olmayan kişiler tarafından uygulandığı için gelecekte yaşanabilecek sorunlar karşısında hatalı çözümler uygulanabilir ya da karşınız muhatap bulamayabilirsiniz. Sağlık açısından bakıldığında da bu tür yerleri tercih etmeniz sizlere uzun vadede zarar verecektir. Sizlerde epilasyon merkezi seçerken daha önce burada bu  işlemleri yaptıran kişilerin yorumlarını ve yetkin kişilerin sizi yönlendirmesine  izin verin. Kurum veya polikliniğin  yetkinliğini araştırırken mutlaka geçmiş işlemleri hakkında da bilgi alın.

Lazer Epilasyon Merkezini Seçtikten Sonra, Epilasyona Başlamadan Önce Yapmanız Gerekenler

 • Epilasyon işleminde, kliniğe gitmeden ilk seans öncesi ağda gibi işlemler yapmayı bırakın.
 • Bronzlaşmışken epilasyon işleminden kaçınınız. Bronzlaşmış iseniz en az bir ay epilasyonu erteleyerek, cildin normal tonuna dönmesi beklemelisiniz.
 • Ciltle alakalı herhangi bir ilaç kullanımı epilasyon öncesi polikliniğe danışınız ve kullanıma yetkili kişilerin yönlendirmesi ile devam ediniz.
 • Epilasyona başlamadan önce cilt soyucu herhangi bir işlem yapılmamalıdır yine gittiğiniz kurumla bu detay bilgileri vererek cildinizin lazerden hasar görmesini engelleyebilirsiniz.
 • Lazer epilasyon öncesi tüy sarartan ürünleri kullanmaktan kaçının.
 • Kronik ciltle alakalı herhangi bir sorunu hizmet aldığınız kuruma bildirin.

Lazer Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Lazer epilasyon işleminden sonra 2  haftaya yaklaşık bir süre güneş ışığından uzak durun. Özellikle öğle saatleri güneşlenmek ve benzeri aktivitelerden kaçınarak cildinizi koruyun.
 • Lazer epilasyon yapıldıktan sonra aynı gün duş almayın.
 • Güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmeyin. Epilasyon yaptırdığınız sürece devamlı olarak güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.
 • Güneşten koruyucu kremler kullanmayı ihmal ettiğiniz de ciltte lekelenme gibi deformasyonlar oluşabilmektedir.
 • Lazer epilasyondan sonra 48 saat içerisinde cilde jilet veya farklı kıl azaltma işlemleri ile bölgeyi daha da tahriş etmeyin.
 • Ağda ve tüy döken herhangi bir krem kullanmayın.
 • Lazer uygulanan bölgeye oldukça dikkatli ve nazik davranın ve asla kaşımayın.
 • Duşta bölgeye tahriş edi hamleler yapmayın örneğin keseleme gibi.
 • Eğer yüz epilasyonu yaptırdıysanız, yüzünüze 24 saat kadar fondöten, allık gibi cildi kapatan kozmetik ürünler kullanmayınız.

Eğer İzmirde lazer epilasyon merkezi arıyorsanız Novar Poliklinik İzmir Konak bölgesinde sizlere hizmet vermekteyiz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.