İzmir’de Burun Estetiği - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmir’de Burun Estetiği

Burun Estetiği Nerede Yapılır?

Burnunuza estetik yaptırmak istiyor, fakat estetik operasyon sonrasında sahip olacağınız burun yapınızla ilgili endişe duyuyorsanız İzmir’de burun estetiği yaptırmak sizin için en doğru adres olacaktır. İzmir’de burun estetiği konusunda hizmet veren sağlık kurumları hastalarının kendilerini güvende hissetmeleri ve estetik operasyon sonrasında en iyi sonucun elde edilmesi konusunda oldukça tecrübelidir.

İzmir’de burun estetiği yaptırılacak sağlık merkezine karar verilirken sağlık kurumlarının uzman kadrosuna ve sahip oldukları teknolojik imkânlara bakılmalıdır. Teknolojinin gelişmesi burun estetiği öncesinde, kişinin sahip olacağı yeni burun yapısının bilgisayar ekranında tasarlanmasını sağlamaktadır. Böylece zihinlerdeki yeni burun yapısının yakışıp yakışmayacağı sorusuna operasyon öncesi cevap bulmak mümkündür.

Burun Estetiği Nedir?

Halk arasında burun estetiği olarak bilinen Rinoplasti insan burnunun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi bir operasyondur.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

Yaralanma sonucunda burun yapısı değişen kişiler, doğuştan gelen burun kusurlarından kurtulmak isteyenler ve solunum şikâyeti çekenler burun estetiği operasyonu yaptırmaktadır.

Burun Yapısı Nasıldır?

Burun yapısına bakıldığında üst kısmın kemikten, alt kısmın ise kıkırdaktan meydana geldiği bir yapı karşımıza çıkmaktadır. Bu kemik ve kıkırdaktan oluşan yapının üzeri deri ile kaplıdır. Burun solunum sisteminin en önemli organlarından birisidir. Bu nedenle burun yapısındaki bazı bozukluklar hem insan sağlığını hem de gündelik hayatı olumsuz etkileyebilmektedir. Burun yapısından dolayı nefes alma zorluğu çeken kişiler gece uyudukları sırada rahat nefes alamazlar. Böyle durumlarda horlama adı verilen rahatsızlık ortaya çıkar. Burun estetiği sonucunda bu rahatsızlıktan büyük ölçüde kurtulmak mümkündür.

İzmir’de Burun Estetiği Hangi Şartlarda Yapılır?

Burun estetiği yaptırmak için hizmet veren kurumlar hastalarının isteklerine göre estetik operasyonları düzenlemektedir. Yapılan estetik operasyonlar iki ana başlık altında toplanabilir. Birincisi sağlık nedeniyle yapılan burun estetiği, ikinci neden ise daha güzel bir görünüm kazanmak için yapılan burun estetiğidir. İzmir’de burun estetiği hangi amaçlar yapılırsa yapılsın, elde edilecek sonuç oldukça başarılı olacaktır.

  • Doğuştan Gelen Kusurlar: Her insan doğduğunda kendisine özgü bir burun yapısına sahiptir. Doğuştan gelen burun yapısı hayatın ilerleyen dönemlerinde estetik açıdan ya da sağlık nedeniyle kişiyi rahatsız edebilir.
  • Yaralanmalar: Trafik kazaları ya da gündelik hayatta kişinin başına gelen kazalar burun yapısına zarar verebilir. Böyle durumlarda burun estetiği yaptırmak kaçınılmaz hale gelmektedir.
  • Solunum Sıkıntısı: Nefes alıp vermede yaşanan sorunların temelinde burun yapısı vardır. Yapılacak küçük bir burun estetiği ile vücuttaki solunum sorunlarına kalıcı çözüm üretmek mümkündür.

İzmir’de Burun Estetiği Fiyatı Ne Kadar?

İzmir’de yapılan burun estetiği fiyatının belirlenmesinde çeşitli etkenler vardır. Burun estetiği ayrı bir uzmanlık alanıdır. Bu nedenle operasyon ancak uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Operasyon yapacak olan cerrahın deneyimi fiyatın belirlenmesinde önemli bir faktördür. Burun estetik fiyatlarını sağlık merkezlerinden öğrenmek mümkündür

İzmir’de Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği operasyonu yapılırken kişinin vücut anatomisi operasyonun şekillenmesini sağlamaktadır. Operasyonu yapan hekim, kişinin vücut yapısına bakarak ve yapılacak operasyon işleminin karmaşıklığını göz önünde bulundurarak lokal anestezi ya da genel anestezi uygulayabilmektedir. Lokal anestezi ve genel anestezinin kendisine özgü koşulları bulunur. Bu nedenle ön muayene sonrasında hekim hastaya yapılacak anestezi yöntemiyle ilgili bilgi vererek, operasyon öncesinde yapmaması gereken konularla ilgili uyarılarda bulunmaktadır.

Burun Estetiği Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İzmir’de burun estetiği yaptırmaya karar veren kişilerin dikkat etmesi gereken belli başlı konular vardır. Öncelikle operasyondan önce bazı ilaçların kullanılması sakıncalı sonuçlara neden olabilir. Olumsuz sonuçların önüne geçebilmek adına mutlaka kullanılan ilaçlarla ilgili uzman doktorlara bilgi verilmelidir. Doktorun söyleyeceği sözlere göre ilaçların kullanılıp kullanılmamasına karar verilmelidir. Burun cerrahının onaylamadığı ilaçlar operasyondan önce kesinlikle kullanılmamalıdır. İlaçların dışında bazı takviye ürünleri de burun estetiğini olumsuz etkileyebilir. Kullanılan besin takviyeleri ile ilgili de mutlaka doktordan bilgi alınmalıdır. Burun estetiği operasyonunun sonuçlarının başarıya ulaşması kişinin sigara kullanıp kullanmadığıyla yakından ilgilidir. Kişi eğer sigara kullanıyorsa, mutlaka operasyondan bir süre önce sigara içmeyi bırakmalı ya da sigara içmeye ara vermelidir. Benzer şekilde iyileşme süreci tamamlanana kadar kesinlikle sigara içilmemesi gerekmektedir. Bunun nedeni sigaranın burun estetiği operasyonu sonrasında iyileşmeyi yavaşlatmasıdır. Ayrıca sigara kullanmak enfeksiyon kapma olasılığını da arttırmaktadır.

Burun Estetiği Sonrası Kanama Olur Mu?

Burun estetiği oldukça ciddi bir ameliyattır. Ameliyatın hemen sonrasında kanama ve şişmeyi önleyebilmek adına çeşitli tedbirler alınır. Kişi yorucu aktiviteler yapmaktan mutlaka kaçınmalıdır. Bu süreç içerisinde sümkürmekten  de kaçınmalıdır. Aynı zamanda beslenmesine de dikkat etmelidir. Çünkü kabızlık gibi mide rahatsızlıklarında vücut kendisini zorlayacağı için burun zarar görebilmektedir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.