İzmir Saç Ekimi Tavsiye - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmir Saç Ekimi Tavsiye

Saç Ekimi Nedir? İzmir Saç Ekimi Tavsiye

Saçları dökülen kişilerin, yeniden gür ve doğal saçlara sahip olabilmesinin en kolay yolu saç ekimi yöntemine başvurmaktır. Bu yöntemde kişinin saçları dökülmeyen bölgelerden alınan saç kökleri, saçların döküldüğü bölgelere ekilir. Böylece yapay bir görünüm değil kişinin kendisine özgü doğal bir görünüm elde edilir.

Saçları tamamen dökülmüş kişilerin kaş, sakal ve bıyık bölgelerinden elde edilen kökler saç ekiminde kullanılabilmektedir. Bu nedenle saçları tamamen dökülen kişiler için bile saç ekimi yaptırmak mümkündür. İster bölgesel isterse yoğun bir şekilde olsun her türlü saç dökülmesine karşı saç ekimi etkili bir yöntemdir.

Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde teknolojik gelişme saç ekim yöntemlerinin her geçen gün kendilerini yenilemelerini sağlamaktadır. Temel olarak saç ekim yöntemleri ikiye ayrılır:

  • FUT Tekniği
  • FUE Tekniği

Fut tekniği klasik şerit yöntemi olarak, FUE tekniği ise foliküler ünite ekstraksiyonu olarak bilinmektedir. Kişi için en uygun yöntemin hangisi olduğunu sağlık kuruluşları karar vermelidir.

Saç Ekiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

İzmir’de saç ektirecek kişiler, saç ekimi öncesinde ve sonrasında mutlaka tavsiyelere dikkat etmelidir. Öncelikle saç ektirmek için doğru zamanda karar vermek çok önemlidir. Saç dökülmesinin yoğunlaşmasının ardından zaman kaybetmeden saç ekimi yaptırmak gereklidir. Hatta saç dökülmesinin yoğunlaşmasının beklenmemesi gerekmektedir. Yapılacak erken müdahaleler her zaman için daha iyi sonuç elde edilecektir. Saç ekiminde en önemli unsur ise saç ekiminin yapılacağı sağlık merkezine karar vermektir. Saç ekimi konusunda teknolojik imkânların yeterli olduğu sağlık kuruluşları tercih edilmelidir. Ayrıca alanında uzmanlaşmış hekimlerin görev yaptığı sağlık kuruluşları tercih edilmelidir.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Doğal Görünür Mü?

Saç ekimi yaptıracak kişilerin en fazla merak ettiği konu operasyon sonrasında saçlarının doğal görünüp görülmeyeceğidir. Saç ekiminin ilk yapıldığı dönemlerde oldukça yapay sonuçlar elde edilebiliyordu. Fakat teknolojideki gelişmeler saç ekim tekniklerinin ilerlemesini sağladı. Böylece saç ekimi sonucunda elde edilecek sonuçlar oldukça başarılı hale geldi. Saç ekimi operasyonuyla ilgili doğallık endişesi olan kişiler, başvurdukları sağlık kuruluşundan önceki saç ekim operasyonlarının “öncesi ve sonrası” fotoğraflarını görmeyi talep etmelidir. Saç ekim operasyonlarında eski ve yeni fotoğraflara bakmak kafalardaki soru işaretlerini kaldırmak için yeterli olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Yeniden Dökülür Mü?

Saç ekimi operasyonuyla birlikte aslında kıl köklerine yeniden hayat verilmektedir. Saç ekimi sonrasında bazı kıl kökleri tutunamayarak dökülebilir. Ama bu dökülme oranı en baştan hesaplanarak ekilecek saç kökü sayısı belirlenmektedir. Bundan dolayı operasyon süreci tamamlandığında yeterli miktarda saça sahip olunacaktır. Saçların ömrü oldukça uzun olacağı için, uzun yıllar boyunca yeniden saç ektirmeye gerek kalmayacaktır.

Saç Ekiminde Ne Kadar Saç Kökü Kullanılır?

Saç ekiminde kullanılan kök sayısı kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü saç köklerinin sayısı dökülmenin yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Sağlık kuruluşları saç ekimi öncesinde yaptıkları tetkiklerde ekilecek saç kökü sayısını belirlemektedir. Bundan dolayı saç ekimi yaptıracak kişiler ekilecek saç kökü sayısı ile ilgili endişe etmemelidir. Kendileri için en doğru olan saç kökü sayısı sağlık kuruluşlarınca belirlenecektir.

Saç Ekimi Sonrası Şişlik ve Kızarıklık Olur Mu?

Saç ekimi operasyonu her ne kadar basit bir operasyon olsa da, kişinin birkaç gün boyunca kendisine dikkat etmesi gerekmektedir. Saçların ne zaman yıkanacağı konusunda doktorların tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır. Saç ekimi sonrasında baş bölgesinde kızarıklık ve şişlik oluşması normal bir durumdur. Bu kızarıklık ve şişlikler birkaç gün içerisinde iyileşecektir.

Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuan Kullanılmalıdır?

Saç ekimi operasyonunun başarıya ulaşması, uygulama sonrasında saçlara özenli bir bakım yapılmasıyla yakından ilgilidir. Saç ekimi sonrasında belli bir süre saça kozmetik ürünler sürülmemeli ve saç kuruta makinesiyle saçlar kurutulmamalıdır. Ayrıca saçlar mutlaka operasyonu yapan hekimin önereceği şampuanla yıkanmalıdır. Saç ekimi sonrasında kullanılacak doğru şampuan, saç köklerinin çok daha güçlü olmasını sağlayacaktır.

İzmir’de Sıcak Hava Saç Ekimini Etkiler Mi?

İzmir genellikle sıcak bir iklime sahip olduğu için burada saç ekimi yaptıracak kişiler iklim koşullarının kendilerini olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini merak etmektedir. Fakat İzmir’de yaz mevsiminin en sıcak günlerinde dahi gerekli tedbirler alınarak saç ekimi yapılabilmektedir. Sadece saç ekimi yaptıran kişinin biraz daha dikkatli olması gerekmektedir. Kış ve bahar aylarında ise İzmir’de saç ekimi yaptırmak oldukça yaygındır. Saç ekimi yaptıracak kişiler genellikle kış ve bahar aylarını tercih etmektedirler. İzmir Saç Ekimi Tavsiye

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.