İzmir Saç Ekim Merkezleri - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmir Saç Ekim Merkezleri

Özellikle erkeklerde daha çok olmak üzere birçok kişide görülen, genetik, devamlı kullanılan ilaçlar, beslenme ve yanlış kozmetik ürünleri gibi nedenlerden kaynaklı saç dökülmesi çağın en büyük sorunlarından biridir. Bu durum saçları dökülen kişinin sosyal hayatını etkileyerek ruhsal sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyip psikolojik sorunlara yol açabilir. 

Bu gibi durumlarda yapılması tavsiye edilen saç ekimi artık hem çok ekonomik hem de sağlıklı olduğu için sıkça önerilir. Ankara, İstanbul, İzmir saç ekimi merkezleri, çok yaygın olmakla beraber artık her bütçeye uygun yapılıyor. Erkeklerde genetik sebepler ya da yanlış ilaç kullanımı gibi nedenlerden dolayı saç dökülmesi yaşanıyorken, kadınlarda hamilelik, doğum, emzirme veya menopoz dönemlerinde saç dökülme görülüyor.

Saç Ekimi Nedir Nasıl Yapılır?

Dermatolog tarafından sağlıklı koşullarda yapılan saç ekimi işlemi bütçenize zarar vermezken estetik bir görünüm oluşturur. İzmir saç ekim merkezlerinde yapılan bu tür işlemler acısız, ağrısız ve bölgenin büyüklüğüne göre 4-5 saat arası sürebilir. Oldukça kolay, pratik ve problemsiz bir işlemdir. Saç ekiminde iki temel yöntem uygulanır. 

Kesi işlemi yapılmadan, ense kısmından alınan saç köklerinin saçın dökülmüş olan bölgesine kanallarla transfer edilmesi bir diğeri ense bölgesinden kesilen saç derisindeki köklerin, saç ekimi yapılacak olan bölgeye yerleştirilerek yapılan uygulamadır. Saç ekimi uygulanmadan önce kafein, alkol ve sigara tüketimi sağlık için bir miktar azaltılmalıdır.

İzmir’deki Saç Ekim Merkezleri

Ülkemizde saç ekimi konusunda uzmanlaşmış saç ekim merkezleri İstanbul ve Ankara’dan sonra en fazla İzmir’de bulunur. Bu sebeple İzmir saç ekim merkezleri gün geçtikçe sağlık açısından daha çok ilerleme kaydetmektedir. İzmir’in birçok ilçesinde bulunan yaklaşık 15 civarı saç ekim merkezi bulunur. 

Tüm merkezlerde dermatalog, doktor, hemşire ve uzmanlaşmış personeli ile hizmet vermeye devam eder. İzmir saç ekim merkezleri, Türkiye’nin en iyi hekimleri ve en verimli çalışmaları ile hastalarının konforu ve sağlığını ön planda tutar. Dünyaca başarısı ispatlanmış birçok doktorun bulunduğu İzmir saç ekim merkezlerinde istediğiniz zaman randevu alarak bütçenize uygun saç ekimi işlemi yaptırabilirsiniz.,

Saç Ekimi Fiyatları

Günümüz itibari ile güncel saç ekimi fiyatları tekniklerine göre değişim göstermektedir. Saç ekimi fiyatları ülkemizin her yerinde yaklaşık olarak aynıdır. İzmir saç ekimi merkezleri hastalarının her türlü ihtiyacına karşılık vererek ve her hastanın bütçesine uygun olarak hizmet vermektedir. En iyi hizmeti veren İzmir saç ekim merkezleri, saç ekiminin yapıldığı esnada iki hemşire, iki hasta bakıcı ve dört uzman doktor ile hizmet verir. 

Yapılan uygulama ve sonrasında hastanın iyileşme sürecinde hastayı takibe alan doktorları ile merkezin, hastalara ne kadar önem verdiğini ortaya çıkarır. Saç ekimi uygulaması sonrası ağır spor aktivitelerinin yapılması, araba ve saçın yıkanması önerilmez. Ve bir süre saç ekimi uygulanan bölgenin güneşten korunması gerekir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.