İzmir de Lazer Epilasyon - Novar Sağlık Poliklinikleri İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmir de Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon nedir?

Lazer epilasyon güzellik trendlerinin artması ile genellikle kalıcı ve sağlıklı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulma operasyonudur. Lazer epilasyon nedir sorunun yanıtı ise cinsiyet fark etmeden insanların istenmeyen tüylerinden kurtulması, hatta neredeyse kalıcı olarak yok edilmesi sağlamaktadır. İzmir de lazer epilasyon hizmetleri almak için araştırma yaparak size uygun sağlık merkezini seçebilirsiniz.  Klasik tüy epilasyon yöntemlerine göre daha acısızdır. Cinsiyet farkı gözetilmeden seanslar sonucu beklenilen sonuçlar alınmaktadır. İzmir de lazer epilasyon için Novar Estetik olarak Konak’da hizmet vermekteyiz. İzmir de Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon tercihinin  sebebi, kıl üreten kökteki hücrelerin kıl çıkmasını engellemek için yapılan hasar uğratma işlemidir. Melanini olarak isimlendirilen ve kılın yapısında bulunan siyahlık rengini veren hücrenin yapısını lazer ışını ile emilmesi ile yapılan işlemdir. Kıl hücreleri lazer ışının yüksek ısı ve enerjisi tarafından verilen hasarla artık fonksiyonları olan siyah rengini yerine getiremezler bunu da lazer epilasyon denilmektedir. Lazer epilasyon işlemlerinde siyah kıllarda lazerden etkilenme oranı daha yüksektir fakat sarı, beyaz ve gri kıllar için lazerden etkilenme oranı siyaha göre daha düşüktür.

İzmir de lazer epilasyon işlemini Konak bölgesindeki polikliniğimizde hizmet vermekteyiz.

Bedendeki istenmeyen tüyler cinsiyet fark etmeksizin estetik olarak rahatsız edebilen genel bir problem olabilmektedir. Aşırı kıllı ve tüylü olma durumun sebepleri ise, kalıtımsal olarak  gelebilmektedir, hormonal veya kullanılan tıbbi ilaçların yan etkisi durumunda söz konusu olabilmektedir. Kişiler istenmeyen tüylerinden kurtulmak için İzmir de  lazer epilasyonu hizmet veren Novar Polikinliklerimize başvurabilirler. Lazer epilasyon dışında  ağda, jilet, ip, cımbız veya marketlerde satılan tüy dökücüler ile geçici çözümler aramaktadırlar. Fakat bu çözümler kişilerin hayatının zaman götürdüğü için teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanarak lazer epilasyon tercih edilmektedir. Lazer epilasyon siyah kıl köklerine  hasar verdiğinden dolayı kişilere kalıcı  çözümler sunmaktadır.

Lazer epilasyon, kıl hücrelerinde bulunan melanini yani renk maddesini lazer ışınlarının yük enerjisi ile hasara uğratmak tır. Hücreler lazer işlemi ile hasar aldıklarından dolayı kıl sorunu kalıcı olarak çözülmektedir

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Novar Poliklinik olarak İzmir de lazer epilasyon işlemini Konak polikliniğimizde sizlere sunmaktayız.

Estetik amaçlı yapılan lazer epilasyonlarının 3 çeşiti vardır. Vücudunuzdaki kıl tipine göre lazer epilasyon çeşidinin doğru seçilmesi halinde sonuçları kişiler için fark yaratacaktır. Vücuttaki kıllara hangi lazer çeşidinin uygun olduğuna lazer epilasyon hizmeti polikliniklerin yönlendirmesinden yardım alabilirsiniz. İzmir de lazer epilasyon işlemi için Novar Konak  polikliniğinden randevu alarak hizmetimize ulaşabilirsiniz. Lazer çeşitlerinin uygulanma öncesi vücut ve kıl tipi için önemli olduğun doğru tespit edilmesi gerekmektedir. Doğru lazer çeşidi seçildiğinde kişilerin alacağı sonucun etkisi artmaktadır ve yan etki oranı düşmektedir.

Alexandrite Epilasyon

Alexandrite epilasyon lazer teknolojisi ile yapılan en çok tercih edilen epilasyon çeşitlerinden biridir. İzmir de lazer epilasyon hizmeti sunan Novar Polikliniğimizde de Alexandrite lazer epilasyon hizmetimiz mevcuttur. Alexandrite’yi diğerlerinden ayıran özellik ise diğerlerine göre uygulaması prosedür bakımında daha pratik ve kolay olmasıdır. Lazer epilasyonun süresi kısadır.

Genellikle daha pratik olması Alexandrite lazer epilasyonun uygulama yapıldığı sırada lazerin yüksek enerjisi ile kıllar uygulama anında dökülerek gözle görülen sonuçlar sağlamaktadır. Tüyün hemen dökülmesi birçok kişinin sıklıkla tercih ettiği bir durum olmaktadır.

Alexandrite lazer epilasyonda ağrı ve canın acıması genellikle çok düşük seviyelerdedir. Ağrıların az olması nedeni ile ayrıca tercih edilmektedir. Alexandrite epilasyon çeşidi genellikle açık cilt tonuna sahip kişilere uygulanabilmektedir. Bunun sebebi ise lazer dalga boylarının melamindeki boyaya etki etmesidir.

ND-YAG Epilasyon

ND-YAG epilasyon çeşidi genellikle dalga boyu en uzun olan tiplerden bir tanesidir. ND-YAG  lazer epilasyon en koyu ten renklerinde bile etkin sonuçlar sağlamaktadır. Melaminin üzerine tutunan lazer ışını nedeni ile melanin hücrelerinin etkisi yok edilmektedir. Lazer epilasyonun ışınları dalga boyu nedeni ile derine indiğinden dolayı ayrıca yüzeysel kılcal damar tedavilerinde de kullanılmaktadır.

ND-YAG epilasyon her cilt tonuna sağlıklı bir şekilde olabilmektedir. En koyu cilt tonu olan Afro-Americana dahil, cilde herhangi lekeleme ve başka türlü hasar vermeden uygulanabilmektedir.

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon Novar Polikliniğimizde verilmektedir. İğneli epilasyonun amacı kıl kökleri ortadan kaldırarak kalıcı çözümler sunmaktadır. Kılların sadece cilt yüzeyinin üstünde görünen kısımlarının değil, derinin alt kısmında kalan taraflarını da yok etmektedir. İğneli epilasyonda kalıcılık yüksek olması bakımından birçok kişi için tercih edilen bir yöntemdir. Epilasyondan sonra kişilerin vücudunda hormonal anormallik dışında, herhangi bir şekilde kıllanma ve tüylenme görünmemektedir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.