İzmir'de lazer epilasyon - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmir’de lazer epilasyon

İzmir’de Lazer Epilasyon

İzmir’de Lazer epilasyon tedavisi kişilerin ihtiyaç duyduğu bir tedavi işlemidir. Kadın erkek her iki grubunda tüylerinden kurtulmak istemesi adına geliştirilen bu tedavide etkili sonuçlar almak son derece muhtemeldir. İzmir lazer epilasyon tedavisi tüylerden kurtulmak isteyen kişiler için son derece idealdir.

Sosyal hayatta ve psikolojik olarak kişide istemeyen tüyler son derece olumsuz bir durum olarak bilinir. Kimi zaman kişinin kendine olan benlik saygısını kaybetmesine neden olan bu tüyler aynı zamanda özgüven eksikliğine de neden olur. Kişinin istediği kıyafetleri istediği şekilde giyememesi ile bu sorun oldukça büyür. Ancak gelişen teknoloji ve imkânlar sayesinde uygulanan İzmir’de lazer epilasyon işlemiyle kurtulmak son derece kolay.

İzmir Lazer Epilasyon Nedir?

Uygulanan İzmir lazer epilasyon tedavisi ile kişiler istenmeyen tüylerinden kurtulması mümkündür. Bu tedavi son derece etkili sonuçlar verir. Belirli yöntemler ve seans aralıkları ile yapılan bu tedavi işlemi aynı zamanda kişiye uygun şekilde olan makinalar ile yapılır. Uygun makina seçimi son derece önemli olup aynı zamanda kişinin cilt rengi de aktif rol oynar.

İzmir Lazer Epilasyon İşlemi Kimlere Uygulanır?

İzmir lazer epilasyon işlemi kadın erkek her iki grupta da yapılan bir işlemdir. Bu tedavi işlemi ile birlikte kişiler istenmeyen tüylerinden en kolay şekilde kurtulabilirler. Bu tedavi işlemine ihtiyaç duyan kişilerde engel olan herhangi bir sağlık problemi yok ise bu tedavi uygulanabilir. Bununla birlikte İzmir’de lazer epilasyon işlemi kadınlarda adet düzenine göre değişiklik gösterir. Kadınlarda iki yıl düzenli olarak adet görmesi şartı ile uygulanan bu işlem genel olarak on altı ve on yedi yaş arasında değişiklik gösterir. Kişinin adet olma düzeni ve süresine göre de Farklı gösterir.

İzmir Lazer Epilasyon Çeşitleri

Uygulanan İzmir’de lazer epilasyon  kişiden kişiye farklı gösteren çeşitler ile yapılır. Bu çeşitler kişinin cilt durumu ve kıl durumuna göre Farklılık gösterir. Lazer epilasyon çeşitleri üç farklı şekilde incelenir. Bunlardan başlıca olan Diode lazer epilasyon Alexander lazer epilasyon ve NF yağ lazer Epilasyon olarak incelenir. Bu çeşitlerden biri olan Diode lazer epilasyon işlemi koyu tenli kişilere uygulanırken Alexander ise daha açık tenli olan kimselere uygulanan bir tedavi işlemidir. Son olarak ise NF yağ lazer Epilason ise oldukça koyu tenli kişilere uygulanan bir tedavi çeşididir.

İzmir Lazer Epilasyon Acı Verir mi?

İzmir lazer epilasyon işleminde kişinin cilt yapısına ve ten rengine uygun olacak şekilde uyarlanan makinalar ile yapılabilir. Bu işlemi yaptıracak olan kimselerin merak ettiği bir konu ise bu işlemin acı verip vermemesidir. İzmir lazer epilasyon işlemi kişiye acı vermez. Aynı zamanda etkili sonuçlar verir. Bu işlemi yaptıracak olan kimseler on altı ve on yedi yaşını doldurmuş olur.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişiler lazer epilasyon işlemi olacak kimselerin merak ettiği bir konu ise tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenlerdir. Kişiler tedavi sonrası belirli kural ve hususlara dikkat ederek çok daha sağlıklı bir iyileşme süreci içine girebilirler. Bununla birlikte tedavi daha çok etkin sonuçlar verir.

Tedavi Sonrası hasta İzmir’de lazer epilasyon yapılacak olan bölgeyi yirmi dört saat boyunca sıcak sudan uzak tutması gerekir. Aynı zamanda kişinin işlem yapılan bölgesinde şişme veya ağrı var ise yumuşak bez ile birlikte buz uygulaması yapması tavsiye edilir. Bununla birlikte kişi işlem yapılacak olan bölgeye tüy dökücü krem veya ağda  uygulamaması gerekir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.