İzmir Botoks Nedir? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmir Botoks Nedir?

Kırışıklık tedavisi olarak da bilinen İzmir botoks uygulamalarında dermatologlarını uzman estetisyenlerin ve doktorların uygulama yapacağı steril ve sağlık bakanlığı onaylı merkezlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Üstün körü bir araştırma ile tercih edilen uygulayıcı ya da merkezlerde yaşanılan olası sağlık sorunlarının önüne geçilmesi açısından doğru seçim yapmak gerekir. İzmir botoks nedir..?


Yan etkisi minimum ölçüde ve seyrek görülen, güvenli bir medikal estetik işlemi olan botoks ehil ellerde yapılmadığında üzücü sonuçlar doğurabilmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin ön muayene olmaları, mevcut hastalık ya da kullandıkları ilaçlar hakkında uygulayıcı doktoru bilgilendirmeleri de gerekir. İşlem sonrası beklentiyi yüksek oranda karşılanabilmesi yapılacak ön muayene ile uzman uygulayıcılar ile istişare edilmelidir

Botoks Nasıl Etki Eder

Botoks maddesi olan botulinum toksini seyreltilerek belirlenen bölgede kas içerinde enjekte edilir. Bu sayede mimik kaslarının kırışıklık etkisi azaltılmış olur. Sinir uçlarından kaslara ulaşan salınımın etkisi durdurulması ile etki eder. İzmir botoks uygulamaları öncesinde lokal anestezi kremler kullanılarak enjeksiyonun rahatsız edici etkisi bertaraf edilmiş olur

Botoks belirli zaman aralıklarında tekrarlanmak sureti ile giderek kasların zayıflaması ile daha uzun süre kalıcılığı olan bir etki sağlar. Kasılma ile kırışıklık oluşturan kaslar üzerinde etki eden uygulama, sadece uygulama bölgesinde etki gösterir.


Sinirlerden kaslara olan iletimin yumuşak felç etkisi ile durdurulması ile botoks etkisi gerçekleşmiş olur. Güvenli ve başarılı sonuçları olan medikal uygulamalar arasında sıklıkla kadın erkek herkes tarafından tercih edilmektedir

Botoks Uygulama Alanları Nelerdir?

İzmir botoks uygulaması en bilinir haliyle yüz gerginleştirme ve kırışıklıkların ve ince çizgilerin yok edilmesi yönündedir. Ancak botoks birçok tıbbi alanda kullanılmaktadır. Göz kapaklarının düzgün hareket etmemesinden kaynaklı blefarospazm hastalığında, servikal distoni tedavisinde, migren ve aşırı terleme sorunları için de botoks uygulamaları yapılmaktadır.


En çok tercih edilen estetik uygulama alanı ise yüz bölgesinde ki kırışıklıklar ve mimik çizgilerinin giderilmesi yönündedir. Alın, göz çevresi ve dudak üstü uygulamaları dekolte bölgesi, boyun ve el üzerinde de botoks uygulaması yapılabilmektedir. Terleme şikâyeti ile yapılacak koltuk altı uygulamalarında dermis tabaksına enjeksiyon yapılmaktadır.

Botoks Hakkında Yanlış Bilinenler!

Botoks uygulaması uzun yıllardır güvenle uygulanan ve estetik haricinde tıbbi tedavilerde de karşılığı olan toksin maddenin kullanımıyla gerçekleşir. Halk arasında yılan zehri olduğu, ciddi yan etkilerinin olduğu, enjeksiyondan kaynaklı acılı bir işlem olduğu ve yüzü felç eden uygulama olduğu inanışları İzmir botoks araştırması yapmamış kişilerde oldukça yaygındır.


Colustridium botulinium adlı bakteriden üretilen toksin madde seyreltilerek kullanılır ve bu bir zehir değildir. Felç etkisi göstermesi ise sıklıkla kullanılmasına rağmen kasların sinir bağlantılarının bertaraf edilerek kasılmalarının engellenmesi yönünde kullanılan bir tabirdir.


Enjeksiyon ile yapılan medikal uyulama olmasına rağmen anestetik krem ile uyuşturulan işlem bölgesi ağrı ya da acı hissi olmaksızın botoks uygulamasının yapılmasına olanak sağlar. Etken maddenin yan etkisi yoktur Kişilerin enjeksiyon hassasiyetine bağlı gelişen hafif ve kısa süreli kızarıklık ve şişme gibi etkiler seyrek olarak gözlenebilir.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.