İğneli Epilasyon Nedir? - Novar Sağlık Poliklinikleri İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İğneli Epilasyon Nedir?

Tek kullanımlık iğne ile kişilerin kılları elektrik akımı verilerek tek tek çekilmektedir. Bu yöntemde kıl kökleri yanar ve yok olur. Buradaki en önemli nokta her kılın bir bir işlem görmesidir. İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon uygulaması doğru estetik merkezleri tarafından hijyenik bir şekilde uygulanması gerek yani bir yöntemdir. Bu işlemde elektrik akımı çok düşük seviyededir ve kıl köküne girilir, bir iğneyle gidildiğinde elektrik ile uyarılır. Elektrik verilme işleminden sonra kıl hızlıca çek ile bilmektedir. İğneli lazer epilasyon uygulamasından sonra alanda kızarıklık, kabuklanma  bir iki gün sürebilmektedir. İğneli Epilasyon Nedir?

Her estetik merkezi tarafından iğneli  lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Bu işlem dikkat gerektiren ayrıca hijyenik bir ortamı da yapılması zorunlu olan bir işlemdir. İğnelilazer epilasyonda yöntemi uykun ince yumuşak bir iğne ile kıl kökü çekilirken elektrik akımı uygulanır. uygulanacak seanslar kişiden kişiye göre değişmektedir. kullanılan tüm iğneler kişiye özel ve hijyenik olmalıdır. 

İğneli Epilasyonda Kalıcılık Nasıldır?

İğneli epilasyondan kalıcılık, her kılın aktif çoğalmak dönemine göre değişmektedir. Bu yüzden tam sonuç alma oranı düşüktür. Aktif üreme döneminde, iğne ile yapılan epilasyon hızlı sonuç vermektedir.

İğneli Operasyon Çeşitleri;

Inili operasyon çeşitleri iki şekilde sınıflandırılmaktadır. Her ikisi de sağlıklıdır ve hijyen iz estetik merkezleri tarafından kişilere uygulanmalıdır. İğneli Epilasyon Nedir?

  1. Galvanik İğneli Operasyon: Epilasyon bu yöntemle yapıldığında kıl köküne iğne yardımıyla elektrik enerjisi aktarılmaktadır. Sodyum hidroksit ile kıl kökü hücresi parçalanarak yok olmaktadır.
  2. Termolisis İğneli Operasyon:  epilasyonun bu yöntemi ile elektrik enerjisi yerine, kıl köküne su kanalları metoduyla iletken olarak su kullanılmaktadır.  Su ile kök kendini çok  ısıtır ve kendini yok eder.

İğneli Lazer Epilasyonunun Yapım Aşamaları

  • Estetik merkezinde iğneli epilasyon için, kişilerin öncelikle kıl kökleri incelenerek hangi metodun onlara uygun olduğu seçilmelidir. Operasyon seçimi kişilerin kıl köklerine kalıcı bir şekilde yok etmesi için önemli bir detaydır.  Böylelikle hem kişiler yaptırdıkları işlemler dan daha fazla memnun kalırlar. sağlıklı kıl kökleri işlemi beklenen memnuniyeti sağlar.
  • İğne uçlu olan Medikal bir alet ile kıl köküne elektrik verilerek, kartlar yanmaktadır. İğne kıl kökü kalınlığından daha ince ve derideki kılların kanallarına girebilecek kadar temiz olmalıdır.
  • Elektrik akımı verildikten sonra yanan kıl kökleri, cımbız ile toplanmaktadır. eğer herhangi bir yanma işlemi söz konusu değilse, elektrik verilerek işleme devam edilmektedir.
  •  İğneli epilasyonda her bir Kıl kökü  tek tek yakıldığı ve işlem gördüğü için daha kısa sürede kalıcı ve etkili sonuçlar vermektedir.

İğneli Lazer Epilasyonu Öncesinde Yapılması Gerekenler

Kıllar iğneli epilasyon öncesi, bir miktar uzatılmalıdır. Bu işlem lazer kıl kökünü görebilmesi için önemlidir. Bu şekilde köklere lazer ışınını alabilmektedir. Alma işlemi yapılırken kıllar köklerinden alınmamalıdır.

İğneli Lazer Epilasyon Riskli Midir?

Yıllardan veririm iğneli lazer epilasyon uygulamaları İzmir’de ve Türkiye’de güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Kişiye özel bir yöntem olmasından dolayı eğer gidilen estetik merkezi doğru seçilirse, lazer epilasyon hijyenik bir yöntem olduğu için kişilere zarar vermemektedir. Güvenle seçebilirsiniz.

İğneli Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyon Ne kadar sürer sorusunun yanıtı kişiden kişiye kıl kökünden kıl köküne göre değişiklik gösterebilmektedir. Diğer epilasyon türlerine göre iğneli lazer epilasyon çok daha hızlı yanıt vermektedir ve kesin sonuçtur. İğne ile yapılan operasyondan sonra ilk seans ile gözle görülen kıl dökülmeleri tüysüzlük kişilere mutlu edecekler. En başlarda sık olan Sayan sayıları yavaş yavaş seyrederek azalacaktır.

Iğneli lazer epilasyon yıllardan beri cinsiyet farketmeksizi, uygulanan epilasyon yöntemidir. kıl kanallarına elektrik akımı yollanarak kıl köklerinin yok edilmesi hedef alınmaktadır. Kişilerin cilt hassasiyetine göre ve fiziksel durumuna göre ayarlamalar yapmak mümkündür. İğneli epilasyon lazer çözümleri arasına en kalıcı ve en çabuk sonuç ve alanlardan bir tanesidir. Enjeksiyon iğnesi ince ve yumuşaktır bu iğnem köküne girip elektrikle kıl kökünü yakmaktadır. Kök hücresi tahrip edilen kıl sonrasında cımbızla çekilerek alınmaktadır. Seans sayıları kişilerin kıl tüyü yoğunluğuna göre belirlenmiştir. Herkesin farklı aralıklarla, farklı uygulamalara ihtiyacı olabilir. Ayrıca aktif olmayan kıl kökleri zamanla aktiflili değiştiğinden dolayı seanslar uzayabilir, fakat bu normaldir. İğneli lazer epilasyonda cilt tipinin çok da bir önemi yoktur her tipe göre uygun işlem yapılabilmektedir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.