Fokuslu Ultrason İzmir - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Fokuslu Ultrason İzmir

Odaklanmış Tedavi

Fokuslu ultrason, belli bir bölgeye odaklanmaya dayalı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemin temelinde ses dalgaları kullanılmaktadır. Aslında ses dalgalarının kullanılması uzun yıllardır tıpta uygulanmaktadır. Birçok hastalığın tanısı ve hastalıkların tedavisi buna göre yapılmaktadır. Fokuslu ultrasonda vücudun belli bölgesine ses dalgalarıyla odaklanma sağlanarak vücuttaki kolajen miktarını kısa sürede arttırır. Böylece artan kolajen miktarı cilde yeniden parlak ve pürüzsüz bir görüntü kazandırır. Odaklanma tedavisi vücudun pek çok bölgesi için uygun bir yöntemdir.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır?

Fokuslu ultrason İzmir ve çevresinde yaşayan pek çok kişi tarafından dikkatle araştırılmaktadır. Bu tedavinin vücudun hangi bölgelerinde etkili olduğu merak edilmektedir. Fokuslu ultrason tedavisi insan vücudunun oldukça farklı bölgeleri için uygun bir tedavi yöntemidir. Ama yaygın olarak yüz ve çevresinde uygulanmaktadır. Yapılan uygulamanın ardından bir ay içerisinde ilk etkileri ortaya çıkmaya başlayacaktır. Tam sonuçların alınması için ise yaklaşık altı ay beklemek gerekmektedir. Altı aylık bu sürecin hemen sonrasında vücuttaki istenmeyen görüntülerden hiçbir eser kalmayacaktır.

Fokuslu Ultrasonun Avantajları

Fokuslu ultrason tedavisinin İzmir’de yaygın olmasında sahip olduğu avantajlar etkili olmaktadır. Bu avantajlar içerisinde öncelikle artan kolajen üretimi dikkat çekmektedir. Kolajen miktarının artması sadece vücuda gerginlik kazandırmakla kalmaz aynı zamanda vücuttaki kemiklere güç de verir. Bu açıdan bakıldığında çok yönlü faydaları olduğu görülmektedir. Bir diğer önemli avantajı bağ dokusunu daha sağlıklı hale getirmesidir. Bu yönteme başvurulmasındaki en temel gerekçe ise vücuttaki kırışıklıklarda gözle görülür şekilde azalmaya neden olmasıdır. Bu azalışla birlikte elastik yapısı artmış bir cilde kavuşmak mümkündür.

Acı Hissi Çok Az

Fokuslu ultrason tedavisinde acı hissinin olup olmadığının en önemli verisi bu operasyonun yapıldığı kişilerin düşünceleridir. Operasyon yapılan kişilere acı hissedip hissetmedikleri sorulduğunda iğne batması benzeri hafif bir acı hissettiklerini belirtmektedirler. Bu söylemlerden görüleceği üzere fokuslu ultrason tedavisinde acı hissi yok denecek kadar azdır. Acı eşiği oldukça düşük kişiler için bile başvurabilecekleri bir tedavi yöntemidir. Üstelik operasyonun hemen ardından gündelik hayatın olağan akışına geri dönmek mümkündür. Altı aylık tedavi sürecinin ardından istenen vücuda kavuşulacaktır. fokuslu ultrason izmir

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.