Dudak Dolgusu Ne Kadar - Novar Poliklinik İzmir Poliklinikleri
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Dudak Dolgusu Ne Kadar

Dudaklara Doğal Güzellik

İnsan vücudunun dış görünüşünde ilk göze çarpan bölge yüzdür. Yüzdeki en önemli organ ise dudaktır. Bundan dolayı insanlar dudaklarının güzel gözükmesine büyük önem verirler. Bunun için geliştirilen kozmetik ürünler özellikle kadınlar tarafından oldukça fazla şekilde kullanılmaktadır. Kullanılan kozmetik ürünler belli oranda dudağa canlılık, dolgunluk ve renk verebilmektedir. Fakat kozmetik ürünler ne kadar özenle kullanılırsa kullanılsın ortaya yapay bir görüntü çıkmaktadır. Yapay görüntüden haz etmeyen kişiler dudaklarına doğal bir güzellik kazandırmaya gayret etmektedir. Bu noktada en sık başvurulan tekniklerin başında dudak dolgusu gelir. Dudak dolgusu ilk bakışta pahalı bir uygulama izlenimi yaratıyor olsa da, sonuçları göz önünde bulundurulduğunda oldukça uygun bir yöntemdir.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; dudağa şekil vermek, dudakta oluşan çukurları gidermek ve dudağa canlılık katmak için uygulanan bir yöntemdir. Şekil, küçük oluşu, şekilsiz oluşu gibi konularda şikayetçi olanlar dudak dolgusu yöntemine başvurmaktadır. Öncelikle dudağın dolguya ihtiyaç duyup duymadığı tespit edilmektedir. Bunun sonrasında ise tedavi sürecine geçilmektedir. Dudaklarda oluşan şekil bozukluklarının temelinde hyalüronik asit eksikliği yatmaktadır. Bu eksikliğin giderilmesi dudağa dolgunluk ve canlılık kazandırmaktadır. Böyle olduğu için dudak dolgusu tedavisinde hyalüronik asit yeniden dudak bölgesine kazandırılarak,  o bölgenin istenen görüntüyü elde etmesi sağlanmaktadır. 

Fiyat Nasıl Belirlenir?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin cevabını en fazla merak ettiği soruların başında “dudak dolgusu ne kadar ?” sorusu gelmektedir. Bu sorunun zihinlerde yankılanmasının temel nedeni dudak dolgusu yaptırmanın astronomik bir ücrete mal olacağı yanılgısıdır. Ancak dudak dolgusu çok ekonomik bir yöntemdir. Sonuçlarının uzun süreli oluşu ve dudakların dolgun ve canlı görünüşü göz önünde bulundurulursa, ödenecek ücretin getirisi çok yüksek olacaktır. Dudak dolgusunun fiyatının belirlenmesinde, dolgu sırasında kullanılacak yöntem belirleyici bir faktördür. Bu yönteme ve dudağın genel yapısına göre fiyat belirlenir. Fiyat ile ilgili bilgileri İzmir’de geniş şube ağı bulunan Novar polikliniklerinden almak mümkündür.

Operasyon Süresi

Dudak dolgusu sırasında yapılan işlem genellikle yarım saatten az sürmektedir. Böylece insanların gündelik hayatları sekteye uğramamaktadır. Kalıcı dudak dolgusu operasyonunda dudak implantı uygulamasına başvurulur. Bu yöntemin süresi yaklaşık iki saat sürmektedir. Fakat kalıcı dudak dolgusunun sonuçları uzun yıllar devam etmektedir. Geçici dolguda yılda bir kez tekrar operasyon gerekebilirken, kalıcı dolguda böyle bir durum söz konusu değildir. Dudak dolgusu ne kadar

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.