izmir Dudak Dolgusu Yaptıranlar - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

izmir Dudak Dolgusu Yaptıranlar

İzmir dudak dolgusu yaptıranlar her zaman kalite ile karşı karşıya kalır. Dudak dolgusunun pek çok farklı çeşidi olabildiği gibi uygulayan kişinin tecrübesi de çok büyük bir önem taşımaktadır. Tecrübeli olan kişiler çok daha profesyonel bir çalışma gösterdiği için dudakların şekil bakımından ve büyüklük bakımından en ideal konuma gelmesini sağlar. Dudak dolgusu işlemi gerçekleşirken ilk olarak kişinin dudak yapısı göz önünde bulundurulur. Dudak yapısı çok ince ise bu görünümü daha kalın bir hale getirebilmek adına belirli iğne darbeleri uygulanır. 

Bu iğne darbeleri ilk olarak çizim şeklinde dudak üzerine konulur ve daha sonra gerçekleştirilir. Son derece kolay bir işlem olmasından kaynaklı hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok fazla tercih edilen estetik işlemlerinden biri haline gelmiştir. İzmir dudak dolgusu yaptıranlar genellikle geçici dudak dolgularında tercih ederler. Bunun sebebi ise geçici dudak dolgusunun kalıcı dudak dolgusuna göre dudakları daha besleyici olmasıdır. Özellikle son yıllarda geçici dudak dolgusu ön plana çıkmaya başlamıştır.

Geçici Dudak Dolgusu Nedir?

Geçici dudak dolgusunun ne olduğu ve nasıl yapıldığı merak edilen konular arasında yer alır. Özel dolgu maddeleri yardımı ile geçici dudak dolgusu Kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Dolgu maddesi olarak genellikle hiyalüronik asit tercih edilir. Bu asit sayesinde dudakta oluşan sarkma problemini ortadan kaldırmak mümkün olur. Aynı zamanda dudak çevresinde oluşan kırışıklıkların tedavisinde de tercih edilir.

Geçici Dudak Dolgusunun Kullanım Süresi

Geçici dudak dolgusu 15 dakika ile 25 dakika arasında gerçekleştirilir. Lokal anestezi yöntemi ile gerçekleştiği için herhangi bir ağrı durumu ile karşı karşıya kalmak mümkün olmaz. Ne zaman orada estetik sorunlar arasında ilk sırada yer almaya başlamış olan önemli işlemlerden biridir. Doğru bir şekilde uygulandığı zaman dudaklar çok daha dolgun ve çerçeveler çok daha belirgin bir hale gelir. 6 ay ile 9 ay arasında kalıcılık söz konusu olur. İzmir dudak dolgusu yaptıranlar genellikle bu yöntemi tercih eder. 

Kalıcı Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

İzmir dudak dolgusu yaptıralar hem kalıcı dudak dolgusundan hem de geçici dudak dolgusundan fayda sağlamış ve memnuniyet kazanmıştır. BU dudak dolgusunda kullanılan dolgusunda kullanılan dolgu maddesi silikondur. Silikon hem katı formda hem de sıvı formda tercih edilebilir. Sıvı formda daha çok kullanılmaktadır. Sıvı formdaki silikon dudağa kesi atılmadan yalnızca iğne yardımı ile enjekte edilir.  

Daha sonra ise dudağın şeklini alması için biraz masaj hareketleri uygulanır. Bu dudak dolgusunu ömür boyu kullanmak mümkün olur. Özellikle ileri yaştaki kişilerde çok sık karşılaşılan bir durum olan sarkma durumuna kesin çözüm olarak görülür ve sık tercih edilir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.