Dudak Dolgunlaştırmak - Novar Poliklinik İzmir Dudak Operasyonu
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Dudak Dolgunlaştırmak

Dudak dolgunlaştırmak hem kadınlar hem de erkeler için son derece önem taşıyan işlemlerden biri haline gelmiştir. Bu işlemi yaptırırken pek çok farklı yöntem kullanılır. Evde kolay bir şekilde yapılabildiği gibi bu yöntemler kalıcı olmaz. Özellikle makyaj hileleri ile bu dudakları dolgunlaştırmak mümkün olur. Fakat bu son derece kısa bir süreliğine olduğu için insanlar daha kalıcı olan çözümlere yönelmeye başlamıştır. Bu yöntemlerden biri de dudak dolgunlaştırma için kullanılan dudak dolgusu olmaktadır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu dudak dolgunlaştırmak isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemlerden biridir. Özellikle ince dudak yapısına sahip olan kadınlar tarafından tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda yaşın ilerlemesi ile birlikte dudak sarkması gibi problemler ile karşı karşıya kalan kişiler de dudak dolgusu işlemini çok sık tercih etmektedir. Dudakların içerisine enjekte edilen dolgu maddeleri ile birlikte dolgun ve görkemli bir görünüm meydana gelir. Dudak dolgusunun pek çok farklı avantajı bulunur. Genellikle 2 grupta incelenir. 

Kalıcı dudak dolgusunda silikon adı verilen dolgu maddesi kullanılır. Bu dolgu maddesi ile birlikte dudakların gerilmesi ve sarkık görüntünün tamamen ortadan kalkması mümkün olur. Aynı zamanda dudakların çok daha büyük görünmesi konusunda da fayda sağlamaktadır. Diğer yöntem olan geçici dudak dolgusunda ise hyalüronik asit tercih edilir. Bu asitte dudağın beslenmesi ve dolgun görünmesi konusunda fayda sağlar. Kalıcı dudak dolgusu ömür boyu kullanılırken geçici dudak dolgusu 6 ay kalıcılık gösterir.

Dudak Dolgusunun Avantajları

Dudak dolgusunun dudak yapısı üzerinde pek çok farklı avantajı söz konusu olur. Bu avantajlar ise herkeste aynı şekilde meydana gelmeye bilir. Dudakların olduğundan daha dolgun görünmesi konusunda avantaj sağlayan dudak dolgusu aynı zamanda dudak yapısının onarımı konusunda da fayda sağlamaktadır. Dudakta meydana gelen çatlama ve kuruma gibi durumlarda dudak dolgunlaştırmak yani dudak dolgusu işlemi son derece faydalı olacaktır. 

Geçici dudak dolgusu içerisinde bulunan hyalüronik asit sayesinde dudakta meydana gelen çatlama ve kuruma durumundan kurtulmak mümkün olur. Sorunsuz bir işlem söz konusu olduğu zaman işlem sonrasındaki ilk 3 gün sonra dudaklarınızın çok daha yumuşak ve dolgun bir hale geldiğini görebilirsiniz. Novar polikliniğimiz ile istediğiniz dolgun dudaklara kısa süre içerisinde ve ağrısız bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgusunu yaptırırken öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Bu hususlardan biri işlem sonrasında dudakları korumaktır. Çok fazla dudaklarınızı hareket ettirmeyerek normal şeklini alıncaya kadar ve şişlik geçinceye kadar dudaklarınızı açıp kapatmaktan kaçınmanız gerekir. Dudak dolgusunun dudaklar üzerinde pek çok faydası bulunur. Bu faydalar göz önünde bulundurulduğu zaman neden bu kadar tercih edildiğini anlamak mümkün olur. Dudak dolgunlaştırmak amacı ile hem kalıcı hem de geçici dudak dolgusu işlemi yapılması mümkün olur.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.