Botoks - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Botoks

Değişmeyen tek şey o meşhur sözde de ifade edildiği üzere değişim. Hayat kendi içinde sürekli bir devinim arz ediyor ve sürekli olarak insanların yaşamını güzelleştiren değiştiren yeni yeni olgular giriyor. İşte o olgulardan bir tanesi de son dönemlerde giderek popüler hale gelen ve son derece geniş bir kullanım alanı olan botoks kavramıdır. Bugün dünyanın her yerinde kadın, erkek, genç yaşlı herkese yapıldığını da ifade etmek gerekir.

Botoks Nedir?

Botoks kavramsal olarak bakıldığında sözcük karşılıklarına da istinaden şu şekilde bir bilgi verilebilir; Botulinum toksini kavramını açılımıdır. Buradan yola çıkarak Clostridium Botulinum isimli bakteriden elde edilmekte olan bir toksin türüdür. 

Etkisine bakıldığında ise şunlar söylenebilir; Sinir uçlarında olan iletimi temin eden maddelerin salınımını engelleyerek , sinirlerin ulaştığı organlar ile sinirler arasında olan iletimi durdurup etkisini gösterir. Kendisine has özel yapısı olan bir maddedir. Etkileri de bilimsel araştırmalar ile net bir biçimde ortaya çıktıktan sonra kullanım alanı giderek genişlemiş durumdadır. Zaman içinde çok daha kullanım alanının genişleyeceği tahmin ediliyor.

Botoks Hangi Amaçlar İçin Uygulanır?

Yukarıda da ifade edilmeye çalışıldığı gibi botoks çok değişik amaçlar için kullanılır. Bunlar içinde hem çok iyi bilinen hem de pek bilinmeyen kullanım yerleri vardır. En bilinen kullanım alanlarının başında yüzde oluşan ince çizgiler ve kırışıklıklar için olan uygulaması gelir.  Özellikle mimik çizgilerinin giderilmesi için sıklıkla uygulanan bir anti aging müdahaledir.  Bu noktada buna paralel olarak botoksun yüz şekillendirme amaçlı olarak da kullanıldığını ifade etmek gerekir.

Bir diğer uygulama alanı ise koltuk alanına uygulanmasıdır. Koltuk altlarına uygulanmasının nedeni ise sürekli oluşan ağız kokusunun giderilmesidir. Kimi insanlarda doğuştan gelen ve bir türlü tedavi edilemeyen nefes kokusu için yapılan botokslar son derece etkilidir. Aynı şekilde aşırı terleme için de uygulanır. Son yıllarda migren tedavisinde de sürekli kullanılıyor ve etkin kalıcı sonuçlar alınıyor.

Botoks Nasıl Uygulanır? 

Sanılanın aksine botoks uygulaması hiçbir biçimde zor bir uygulama değildir. Kolay bir biçimde uygulanır. Botulinum toksini özel bir şırınga içinde vücudun hangi bölgesi için uygulanacak ise o bölgeye enjekte edilir. Ağrı eşiği düşük insanlar için kimi zaman çok az da olsa bir ağrı hissedilebilir.  Uygulanan maddesi etkisini 3 ile 4 gün içinde belli etmeye başlar. 1 hafta içinde kesin netice elde edilir.  Etkisi kişiye göre değişebilmekle birlikte 4 ile 6 ay arasındadır. Sonrasında yenilenmesi gerekir.

Botoks Yaptırırken Bilinmesi Gerekenler

Böylesi bir işleme karar verildiği zaman çok iyi bir araştırma yapılmalı ve nihai karar ondan sonra verilmelidir. Referansları olan güvenilir adreslerden böylesi bir hizmet alınmalıdır. Eğer kişinin hassas alerjik bir bünyesi varsa o zaman mutlaka bir uzmana danışarak onay vermesi durumunda yaptırılması gerekir. İşin finansal kısmı ise en son düşünülmesi gereken husustur.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.