Botoks Sonrası - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Botoks Sonrası

Oldukça kısa bir süre içerisinde çok daha genç görünmenin ve kırışıklıklardan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri de botokstur. Sanıldığı gibi düzenli ve gerektiği gibi yapıldığında hiç de doğal olmayan bir görünüm vermeyen botoksun sonuçları genelde memnuniyet vericidir. Yaptıran kişi, bir anda çok daha genç bir görünüme kavuşur. Uygun bir doz uygulandığında da çok az fark yaratarak genç bir görünüm sağlanır. Ancak botoksun başarılı sonuç vermesinin bir diğer önemli noktası da botoks sonrası dikkat edilmesi gerekenlerdir. 

Botoks Sonrası Neler Yapılmaz?

Her ne kadar basit bir işlem gibi görünse ve fazla bir yan etkisi olmasa da botoks sonrası ilk birkaç gün çok önemlidir. Özellikle ilk yirmi dört saat içerisinde aşırı derecede terleme ya da ağır bir egzersiz yapmak botoksun bütün etkisinin kaybedilmesine yol açabilir. Sauna, hamam ve yüzme havuzu da kesinlikle uzak durulması gereken yerler arasındadır. Öte yandan bu duruma en az birkaç gün devam etmek çok daha iyi olacaktır. 

Bu işlemi yaptırdıktan sonra en az iki gün boyunca uzak durmanız gereken bir diğer şey ise botoks yapılan bölgeyi ovalamak, çok fazla dokunmak ya da masaj yapmaktır. Botoks özellikle bazı sinirlere uygulanan bir yöntemdir. Eğer çok fazla ovalar ya da masaj yapmaya kalkarsanız yapılan yerde kayma gibi bir sorun yaşanabilir. Bu yüzden dikkat etmek ve o bölgeye bir süre dokunmamak en iyisidir.

Botoks Sonrası Neler Yapılır?

Botoksun hemen ardından dinlenmek isterseniz sırt üstü yatmalısınız. İşlemin ardından geçecek olan üç dört saat çok önemlidir. Hatta herhangi bir risk almamak için botoks sonrası birkaç gün boyunca sırt üstü yatarsanız çok daha rahat edersiniz. Kendinizi sıkmanıza ya da kötü hissetmenize gerek yoktur. Ama ilk birkaç gün boyunca rahatça uzanarak dinlenmek ve istirahat etmek sizin botokstan en iyi sonucu almanızı sağlar. 

Botoks Sonrası Alkol Alımı

Botoks ve tüm diğer estetik ve cerrahi uygulamalar için önemli olan bir diğer konu ise alkol alımıdır. Bu tür işlemler çok sık tekrarlanmaz, bu yüzden yaptıracağınız zaman ve yaptırdıktan sonra kendinize dikkat etmeniz işlemin başarısını arttırır. Alkol genel sağlık açısından çok da olumlu sonuçları olan bir şey değildir. Ama özellikle botoks yaptırmadan bir süre önce ve botoks sonrası almamanız çok daha iyi olacaktır. Kendinize ne kadar iyi bakar ve ne kadar sağlıklı yaşarsanız estetik uygulamalardan da o kadar çok verim alabilirsiniz.

Botoks Sonrası Kan Sulandırıcılar

Estetik uygulamalar öncesi ve sonrasında uyulması gereken bir diğer kural ise kan sulandırıcı herhangi bir ilaç almamaktır. Düzenli olarak kullanmanız gereken bir ilaç varsa da doktorunuza danışarak bir süreliğine bırakmanız gerekebilir.     

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.