Botoks İzmir! - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Botoks İzmir!

Estetik uygulamalar arasında kısa sürede yapılması, yan etkisinin olamaması, işlem sonucunun etki süresi gibi avantajları ile botoks İzmir uygulamaları kadın ve erkek yüz kısıklıklarından ve terleme sorunundan muzdarip kişiler arasında sıklıkla tercih edilmektedir. Yaşa, genetiğe, yaşam şekline, beslenmeye ve çevresel faktörlere bağlı olarak yüzde oluşan derin ya da yüzeysel kırışıkların en güvenilir ve kesi olmaksızın giderilmesini sağlayan botoks uygulaması kalıcılığı da tekrarlayan seanslarla daha uzun vadede gözlemlenir. 

Bu sayede memnuniyet ölçüsü de kişi beklentisini karşılamasından dolayı oldukça yüksek bir medikal estetik işlemidir. Enjeksiyonla yapılmasına karşın işlem sırasında ağrı, acı ve yanma hissi anestezik krem ve buz uygulamaları ile ortadan kaldırılır. İhtiyaç duyulan bölgelerde sinir uçları ve kaslar arasındaki etkileşimi durdurmaya yönelik bir uygulamadır. Botoks etkisi sadece uygulama bölgesine etki eder.

Botoks Uygulaması Uygun Olmayan Kişiler Kimlerdir?

Her estetik müdahale zararsız olsa da herkese uygulanmaz. Botoks gibi kaslara etki eden bir uygulama da ise kas-sinir hastalığına sahip kişiler, hamileler ve emziren anneler uygulama dışında kalan gruplar arasında ilk sırada yer alır. 

Ayrıca kanser hastaları, kan pıhtılaşma ilaçları kullananlar ve hemofili gibi kanama hastalıkları olanlar, deri enfeksiyonu gelişen hastalar uygulama için uygun değildir. Psikolojik tedavi gören hastalarda da botoks ve benzeri estetik uygulamalar uygun değildir. 

Botoksun kendi özelinde uygun bulmadığı kişiler ise derinleşmiş kırışıkları olan ileri yaşa sahip kişilerdir. Botoks İzmir için araştırma yapanların uygun kriterlerde olup olmadığı değerlendirmesi, yüksek ve saplantılı estetik beklentileri olmaması oldukça önemlidir.

Botoks Etkisi Nasıl Gerçekleşir?

Botoks genel olarak yüz bölgesinde alın, göz çevresi ve dudak çevresinde uygulanır. Haricinde burun, dekolte bölgesi, boyun ve eller gibi uygulama alanları da bulunmaktadır. Aynı zamanda aşırı terleme sorunu olan kişiler için koltuk altı botoks uygulaması mevcuttur.  Botoks hammaddesi bir tür toksin maddedir. Tıbbi açıdan uygunluğu onaylanmış bu toksin içerik seyreltilerek kaltok altı için dermis tabakasına, diğer bölgeler için ise kas ve sinir uçları bağlantı noklarına etki edecek şekilde enjekte edilir. 

Botoks, sinir uçlarının kas uyarımı yapması ve kasılma etkisinin berfataf edilmesi ile yüzeysel kırışıklıkların ve mimiklerin sebep olduğu alın çizgileri, kaz ayakları gibi oluşumların düzleşmesini sağlar. Enjekte bölgelerinde kas hareketlerinin durdurulması ile gergin bir görünüm sağlanır. Botoks İzmir ayrıca yüz ovalinin daha keskin ve köşeli bir görünüme sahip olması için de kullanılır.

Botoks Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Botoks işlemi yüksek beklenti ile yapılmamalıdır. İlk seans ile tekrarlanan seansların estetik beklentileri birbirinden farklı olduğu gibi kalıcı süresi de giderek artmasının yanında sonuçta kesin kalıcılığı yoktur. 

Bu yüzden estetik gerekçesi, beklentisi ve tekrarlanma durumu doğru değerlendirilmelidir. Botoks İzmir uygulaması sonrasında enjeksiyon bölgesinde kızarıklık ve şişlik oluşması, baş ağrısı durumu rastlanan hafif ve geçici yan etkilerdir. Güneşten korunmak, uygun krem kullanımı, yüzü ovuşturmamak, yüz üstü yatmamak ve baş aşağı yapılacak işlerden kaçınmak ayrıca sıcak duş, sauna gibi ortamlardan ilk 3 gün uzak durmak önemlidir.

Önceki HaberSonraki Haber

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.