Botoks Fiyatları - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Botoks Fiyatları

Gelişen ve değişen dünya düzeni içinde insanların yaşamına daha öncesinde hayal bile edemediği ama yaşamını kolaylaştıran güzelleştiren olgular giriyor. İşte o olgulardan bir tanesi de son yıllarda giderek kullanım alanı daha da genişleyen botoks olgusudur. Bu bağlamda da insanlar bu işleme başvurmadan önce doğal olarak botoks fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve kararlarını ona göre vermek istiyorlar. İşin ekonomik boyutu elbette herkesi ilgilendiriyor.

Botoks Nedir? 

Botoks fiyatları hakkında bilgi vermeden önce adım adım giderek öncelikle olarak botoks sözcüğünün ne olduğunu ifade etmek gerekir ise en yalın hali ile bir estetik uygulama işlemi olarak adlandırılabilir ama aslında kapsamı son derece geniştir. Botoks ya da daha açık ifade ediş biçimi ile Botulinum toksini normalde Clostridium botulinum adı verilen bir tür bakteriden çıkarılan- üretilen bir çeşit toksindir. Bu toksin de özellikleri itibarı ile günümüzde çok değişik amaçlar için aşağıda da ifade edildiği gibi kullanılıyor.

Botoks Hangi Amaçlar İçin Kullanılır? 

Botoks denilince kullanım yeri olarak insanların ilk aklına gelen yer elbette mimik çizgilerinin giderilmesi için olan anti aging uygulamasıdır. Estetik cerrahide insanlar aynı zamanda yüz şekillendirmamaçlı olarak da kullanılıyor. Bu arada tam da bu noktada botoksun dolgu olmadığını ve aralarında ciddi farklılıklar olduğunu ifade etmek gerekir.

Estetik cerrahi dışında bir diğer kullanım alanı ise migren tedavisidir. Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda bugün hangi düzeyde olursa olsun migren sorunu yaşayanlar bu uygulama sonrası migren ile daha rahat baş eder bir hale geliyorlar.

Vücutta yer alan ve parfüm, yıkanma gibi temizlik hijyen yöntemleri ile giderilemeyen değişik türden kokuların giderilmesi için de günümüzde botoks uygulanır. Bu tür kokular için koltuk altına yapılması yeterli oluyor. Yani botoks hem sağlık hem de güzellik amaçlı kullanılan çok yönlü bir toksin olarak insanların karşısına çıkıyor.

Botoks Etki Süresi ve Sonrası 

Botoks fiyatları hakkında bilgi vermeden önce yapılan botoksun etkisi ne kadar sürer sorusunun yanıtı ise kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama olarak 4 ile 6 ay arasındadır. Özellikle yaşlanma karşıtı olarak yapılan uygulamalarda maksimum 6 ay sonra cilt eski haline yeniden döndüğü için kişi eski görünümünü istemiyor ise o zaman yeniletmesi gerekir. İşlem sonrasında ise ciltte morarma olmaması için 10 dakika buz uygulaması yapılır. Yüze yapılan uygulamalarda ayrıca 2 saat boyunca baş öne arkaya eğilmez.

Botoks Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Botoks fiyatları için baştan tam bir rakam söylenemez. Uygulamayı yapacak olan uzman kişi son rakamı söyleyebilir. Hangi bölgeye ya da bölgelere botoksun uygulanacağı, ne dozajda uygulanacağına göre rakamlar değişir. Ayrıca her botoks uygulaması yapan klinik ve/veya uzmanın da kendince bir fiyatlandırma politikası vardır. Ayrıca her sene rakamlar da doğal olarak bir artış yaşanır.

Önceki HaberSonraki Haber

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.