Botoks Doktor Tavsiyesi İzmir - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Botoks Doktor Tavsiyesi İzmir

Botoks Doktor Tavsiyesi İzmir !

Botoks sinir uçlarına uygulanan önemli bir tedavi yöntemidir. Son dönemlerde popüler olan ve tercih edilen bir yöntemdir. Botoks tedavi yöntemi tamamen kalıcı bir tedavi olmasa da uzun süreli etki sağlayan estetik bir operasyondur.

Aynı zamanda botoks sadece enjekte uygulanan bölgelerde etkili oluyor. Herkes tarafından tercih edilen ve uygulanmaya müsait bir tedavi yöntemi olması da dikkat çekiyor. Botoks yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle işlem hakkında bilgi edinmeleri gerekiyor.

Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli detay botoks işlemini yapacak olan doktorun alanında iyi olması gerektiğidir. Uzman doktor konusunda bolca araştırma yapmak gerekiyor. Botoks doktor tavsiyesi izmir klinik novar poliklinik merkezlerinde bulunuyor.

Botoks Hangi Tedavilerde Kullanılır ?

Botoks estetik operasyonlarında kullanılan bir tedavi yöntemidir. Bakteriden üretilmiş olan ekzotoksinlerin enjekte edilmesi ile gerçekleşir.

Botoks tedavisi de bu bakteri sayesinde gerçekleştiği için tedavi ismi de botoks olarak belirlenir. Günümüzde en çok estetik görünüm amaçlı kullanılan botoks, başka tedavilerde de çözüm yolu oluyor.

Bu tedavi yöntemlerinden estetikten sonra en çok kullanılan yöntem aşırı terleme tedavisidir. Bunun dışında yüz felçleri ve spazmlarda da botoks tedavisi uygulanıyor. Bu işlemler için ise botoks doktor tavsiyesi İzmir klinikleri be estetik merkezleri kapsamında verilebilir.

Botoks Tedavi Aşamaları Nedir?

Botoks tedavisinin öncelikle hangi bölgeye yapılacağı belirlenmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra Botoks tedavisinde kullanılan toksin seyreltilmiş bir şekilde şırıngalara dolduruluyor. Sonrasında ise botoks işlemi yapılacak olan bölgeye şırınga yardımı ile uygulanıyor.

Ancak bu işlemden önce botoks yapılacak bölgeye anestezik kremler sürülüyor. Bu sayede bölgesel anestezi uygulanmış oluyor. Botoks tedavi işlemleri yaklaşık 15 dakka kadar sürüyor. Etkisi ise işlem sonrasını devam eden 24 saat ya da 72 saat aralığında kendini gösteriyor.

Birçok insan botoks işleminin ağrılı ve sancılı olduğunu düşünüyor. Ancak botoks doktor tavsiyesi İzmir novar estetik kliniklerinde bu durum söz konusu değildir. Üstelik hastalar botoks tedavisi sonrasında günlük hayatlarına kolaylıkla devam edebilirler.

Botoks İşlemi Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanıyor?

En sağlıklı botoks işlemi için botoks doktor tavsiyesi İzmir şehrinde örnek vermek mümkündür. Botoks işlemi için en önemli nokta uzmanlar tarafından yapılıyor olmasıdır. Genelde insanlar yaş ilerlemesine bağlı gelişen yüz kırıklıkları için botoks tedavisini tercih ediyorlar. Bu işlemlerde ise botoks kişinin göz çevresine uygulanabiliyor.

Bunun yanında alın çevresine ve dudaklara da botoks uygulamak mümkün oluyor. Aynı zamanda kaş kaldırma botoksu da bulunuyor. Bunun hanında ifade çizgilerine uygulanan botoks tedavisi de en çok tercih edilen botoks tedavileri arasında yer alıyor. Bu işlemler dışında yüz şekillendirme amaçlı da botoks tedavileri uygulanıyor.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.