Ataşehir Lazer Operasyon - Novar Poliklinik İzmir Lazer Epilasyon Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Ataşehir Lazer Operasyon

Lazer teknolojisi genellikle 40 seneyi aşkın kullanılan ve günümüzde çok yaygın şekilde tercih edilen bir yöntemdir. Tıp alanında her alanda çeşitli amaçlar için lazer kullanılıyor olsa da en çok kullanım alanı bireylerin istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulma isteğidir. Lazer epilasyon ile vücutta istenmeyen kıllardan çok kolay bir şekilde kurtulmak artık mümkündür. Cildin ağda, elektroliz, iğne epilasyon ya da farklı yöntemlerden daha yumuşak ve ipeksi görünmesini sağlayan işlem lazer epilasyondur. Ataşehir Lazer Operasyon

Lazer epilasyon daha geniş alanları kapsayan, ara kesinti olmadan etkin bir şekilde uygulanan tedavi tekniğidir. Günümüzde sosyal hayat içerisinde lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin yok olmasını sağlayan ve tamamen kurtulmayı sağlayan en iyi ve etkili yöntemdir. Bununla beraber lazer epilasyon bütün dünyada çok uygulanan bir işlem olması ile beraber, estetik uygulamaların ilk sırasında yer alıyor. Ataşehir lazer epilasyon kadın erkek fark etmeden, tüylerinden kurtulmak isteyen bireylerin tercih ettikleri epilasyon merkezidir.

Lazer Epilasyon Ne Şekilde Yapılır?

Lazer epilasyon uygulamasından önce, herhangi bir zarar gelmemesi için gözlerinizin üzerine koruyucu kalkan yerleştirilir. Tedavi uygulanacak olan bölgedeki tüyler kesilir. Cildinizi korumak için bir jel ya da özel bir soğutma cihazı kullanılır. Bu uygulama sayesinde, cilde lazer ışığının girmesi daha kolay olur ve tedavi, daha etkili duruma getirir. Ataşehir lazer epilasyon yapıldığı esnada kıl köklerinin bir kısmı uyku halinde olduğundan tedavide tekrarlayan seanslar olabilir. 

Lazer tedavisinde özellikle, koyu cilde sahip olan bireylerin kıl kökleri, açık tenlilere göre daha dirençli olabiliyor. En ideal olan birey, epilasyona tüylerine tıraş uygulaması yaptıktan sonra gelmesidir. Kalıcı çözümler için birden fazla seans gerekebilir. Çoğunlukla başlangıç esnasında üç veya sekiz seans ihtiyaç duyulabilir. Fakat seans sayısı bireyin mevcut durumuna göre değişebilir.

Lazer Epilasyon İşlemi Yapılmadan Önce Yapmanız Gerekenler

  • Cildinize güneş kremi uygulayın ya da güneşten kaçının
  • Tedaviye başlamadan önce ağda ya da elektrolizden kesinlikle kaçının
  • Bazı anti enflamatuar ilaçlar ve aspirin, kanama artmasına sebep olabilecek bazı bitkisel içerikli ilaçları almaktan kaçının.

Lazer Epilasyonu Uygulanacağı Gün

Ataşehir lazer epilasyon ayaktan tedavi şeklinde yapılır. Tedaviden önce tropikal anestezik jel uygulanabilir ve işlem esnasında ki cilt soğutması bireyi rahat ettirmeye oldukça yardımcı olur. İşlem esnasında bireyden bireye değişen ağrı ve acı hissi olması normaldir. Lazer epilasyon işlemlerinin pek çoğu 15 ile 30 dakika kadar sürer, fakat tedavi uygulanan bölgeye bağlı olarak bu işlem daha uzun veya daha kısa sürebilir.

Epilasyon Uygulamasından Sonra İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Genellikle tedavi sonrasında günlük aktivitelerinizi dönebilirsiniz. Tedavi uygulandıktan hemen sonra pürüzsüz bir cilde ve tedavi edilen kısımdaki tüylerin sayısında azalma olduğuna şahit olacaksınız. Ataşehir lazer epilasyon tedavi sonrasında cilt yapısına göre farklılık gösteren etkileri olabilir. Bunlar seyrekte olsa çok hafif bir kızarıklık ve reaksiyon şeklinde kabarıklık olabilir. Novar Poliklinik olarak sizlere lazer öncesi ve sonrası hakkında tüm bilgileri veriyor ve yardımcı oluyoruz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.