Alsancak Botoks - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Alsancak Botoks

Alsancak Botoks Nedir?

Botoks hem kadınlar tarafından hem de erkekler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Ancak botoks yaptırmanın yaş sınırı bulunuyor. Bu yaş sınırı 18 yal ve 65 yaş aralığı olarak biliniyor. Alsancak botoks  novar estetik anlamda istenilen görüntüye sahip olmak için yaptırılırken aynı zamanda birçok rahatsızlık için tedavi yöntemi olarak da uygulanıyor.

Özellikle kırışıklık giderilmesi açısından tercih edilen botoks işlemi aşırı terleme, diş gıcırdaması gibi rahatsızlıklar için de oldukça etkili bir çözüm yolu oluyor. Bunun yanında birçok kişinin karşı karşıya kalmış oldukları migren rahatsızlığı için de etkili bir tedavi yöntemi oluyor. Bu açıdan botoks hem faydalı hem de uzun bir süre etkili bir tedavi yöntemi olarak tercih ediliyor.

Botoks Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Alsancak botoks hem estetik görünüm hem de tedaviler için uygulanan bir yöntemdir. Estetik açıdan oldukça kişi tarafından tercih ediliyor. Ancak birçok rahatsızlık için tedavi sağladığı çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Botoks işlemi özellikle aşırı terleme rahatsızlığı için en etkili çözüm yolu oluyor.

Ter bezlerinde bulunan sinir uçları kapatılarak terleme sorununun önüne geçiliyor. Aynı zamanda kas spazm tedavilerinde de botoks işlemi tercih ediliyor. En çok bilinen kas spazmı ise migren olarak biliniyor. Botoks işleminde toksinler boyun, ense ve baş bölgesine enjekte ediliyor. Bu sayede de uzun süreli migren tedavisi için etkili oluyor.

Bunun yanında özellikle de geceleri diş gıcırdatma sorunu yaşayan kişiler için de botoks işlemi öneriliyor. Botoks sayesinde çene kaslarına işlem yapılıyor. Geceleri istemsiz şekilde kasılan çene kasları botoks sayesinde gevşemiş oluyor. Aynı zamanda çöpü kişinin rahatsızlık duyduğu şaşırlığın tedavisi de botoks işlemi sayesinde gerçekleşiyor.

Botoks Yaptırmak İsteyen Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler!

Botoks her kişi için uygun bir işle olmayabilir. Nöro-musküler rahatsızlık yayalar ve 18 yaş altındaki kişilere botoks uygulaması yapılmamalıdır. Aynı zamanda hamile olan hamilelik riski taşıyan kadınların da botoks yaptırmaması gerekiyor.

Onun dışında 18 yaş ve 65 yaş aralığında bulunan sağlıklı her birey Alsancak botoks yaptırabilirler. Botoks yaptırmadan önce kesinlikle doktor muayenesinden geçmek gerekiyor. Bu sağlık açısından oldukça önemli olan bir aşamadır.

Bunun yanında botoks öncesi kesinlikle E vitamini içeren ilaçlar kullanılmaması gerekiyor. Ayrıca botoks işlemi öncesinde aspirin ve aspirin türevi ilaçların da kullanılmaması gerekiyor. Bunun yanında kalsiyum içeren besinler ve ilaçlardan da kaçınmak gerekiyor.

Botoks İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Alsancak botoks işlemi özellikle estetik açıdan yapılmış ise botoks sonrasında 4 saat boyunca yüz mimiklerinin kullanılmaması gerekiyor. Aynı zamanda bu süreyi takip eden günlerde 3 gün boyunca botoks yapılan bölgelere masaj yapmak gerekiyor. Ayrıca gece yatarken kesinlikle yüz üstü yatmamaya ve gün içerisinde spor yapmamaya dikkat etmek gerekiyor.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.